Repülőgép, ami a leszállás után vonatként működne tovább – videó
Ha valóra válik az Akka Technologies ötlete, akkor akár vasútállomások is fel lehetne szállni a levegőbe.
A mindmáig leggyorsabb utasszállító, a világhírű Concorde kivonásával egyre többször felvetődik, hogy újra forgalomba kellene állítani valamilyen új fejlesztésű szuperszonikus gépet, lévén ezek jelentősen lecsökkenthetnék az utazások idejét.
Hasonló okok miatt fejlesztette ki francia az Akka Technologies a Link & Fly nevű tervét, mely a gyorsaság mellett még egy szokatlan újítással is szolgálna: a gép törzsét, vagyis a az utasteret le és fel lehetne csatolni a szárnyakra. A modult a leszállás után vagy a felszállás előtt egy síneken közlekedő járműhöz rögzítenék, így akár vonatként is képes lenne funkcionálni.
Az ideáig csak nagy vonalakban felvázolt koncepció alapján a 162 fős utasközönség egy csőszerű vonatban foglalna helyet, amelyre ha már a repülésre kerül a sor, akkor rögzítenék a szárnyait. Maximum 21 ezer kg hasznos terhet lenne képes szállítani, szárnyainak fesztávolsága pedig 49 métert tennének ki. 2200 km-re elegendő üzemanyag kapna rajta helyet, és maga a gép a hangsebesség 0,78 részével tudna repülni, nagyjából 12 km-es magasságban.