A letartóztatott óbudai polgármesterhez volt bejelentve a cég, ami milliós megbízásokat kapott
A múlt hét pénteken letartóztatott Kiss László egy 2016-ban aláírt egy cégbírósági nyilatkozat szerint egy III. kerületi ingatlanban tulajdonosként székhelyhasználatot biztosított a Sight-Tech Hungary Kft.-nek.
A cég egyik tulajdonosa Kiss László felesége volt egészen 2022-ig, másik tulajdonosa és egyben ügyvezetője pedig Fischer László Pál.
Fischer László Pálnak nem ez volt az egyetlen vállalkozása, pár héttel Kiss megválasztását követően megalapította az RF Production Hungary Kft.-t – számolt be a 24.hu.
Az óbudai önkormányzat Kiss László vezetése alatt több millió forintos nagyságrendben kötött szerződéseket az RF Production Hungary Kft.-vel úgy, hogy közben a Kiss felesége és a cégalapító üzlettársi viszonyban voltak.
A korrupció gyanúja miatt nyomozó Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az önkormányzat által az RF Production Hungary Kft.-vel kötött szerződéseket is lefoglalta.
Az önkormányzat saját honlapján nyilvánosságra hozta az összes iratot, amelyet az KNYF lefoglalt, így kiderült, hogy 2019 és 2021 között többek Óbuda többek között szórólapbeszerzésre, grafikai feladatok ellátására, nyomdai kivitelezésre, muskátli-beszerzésre, és információs táblák gyártására szerződött a céggel.
Az önkormányzat összesen nyolc különböző társasággal kötött szerződéseit tette közzé, amelyeknek bár hivatalosan egymáshoz semmi közük, a cégbírósági iratok adatok alapján mégis látszik a kapcsolat.
Az önkormányzat egyik szerződéses partnere, a Green Bush Team Kft. székhelyhasználati nyilatkozatát például éppen az RF Production Hungary Kft. tulajdonosai, Deák Róbert és Fischer László Pál jegyezték ellen tanúként.
Deák Róbert tulajdonos volt egy jelenleg kényszertörlés alatt álló cégben is, az Input Consulting Kft.-ben is, amely szintén szerződött az óbudai önkormányzattal.
De az a Pannon Park Forest Kft. is szerepel a listán, melynek tulajdonosát letartóztatták, miközben a NAV felszámolt egy számlagyárat, az ügy nyomán egy autó csomagtartójából 1,1 millió euró került elő.
A megalapozott gyanú szerint Kiss László (DK-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd) a 2019 októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.
A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért.
Címlapkép: MTI/Lakatos Péter