Nevet kapott a budapesti állatkert gorillabébije - Videó
A Fővárosi Állat- és Növénykert szavazást hirdetett a december 23-án született kis gorilla nevéről. A gorillakölyök nemét akkor még nem sikerült teljesen biztosan megállapítani, így olyan nevek közül választhattunk, amelyek fiúkhoz és lányokhoz is egyaránt illenek:
Indigo – az egész világon, így Afrikában is elterjedt vándorszó, amelyet névként is szoktak használni. Eredetileg az indigófestékre, annak színére, illetve az előállításának alapjául szolgáló növényre utaló elnevezés, amely végső soron az ógörög nyelvre vezethető vissza.
Ithemba – Az Afrika déli részén beszélt nguni nyelvekben (pl. zulu, xhosa, ndebele) a szó, illetve név jelentése: bizalom, remény. Egyes nyelvjárásokban themba alakban használják.
Ukusinda – A Kelet-Fokföldtől Zimbabwéig terjedő területen beszélt ndebele és xhosa nyelvek szókészletéből származó szó és név, amelynek jelentése: túlél, fennmarad, megmenekül.
A szavazást lezárták, a végeredményének megfelelően a kölyök az Indigo nevet kapta, jelezte az állatkert. Ráadásul azóta a pici majom nemét is sikerült minden kétséget kizáróan megállapítani: Indigo egy kisfiú.
A 24.hu-nak a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője, Hanga Zoltán mesélt a budapesti gorillákról, a háttérben az emberszabásúak csendes pihenője zajlik:
Így hívják a decemberben született bébigorillát.
Közzétette: 24.hu – 2018. március 29.
Sajnos a látogatók viselkedése miatt az Emberszabású Majmok Házát januárban átmenetileg be kellett zárni, és azóta csökkentett nyitvatartási időben csupán, de újra megnyitották a gorillák otthonát. Az elmúlt hetekben napi két órában nézegethettük Indigo aranyos majomfejét, mostantól viszont már 4 órában, 12 órától 16 óráig figyelhetjük őt az állatkerti önkéntesek vigyázó tekintete mellet.
Az állatpark egyébként elég egyszerű, és valójában viszonylag maguktól értetődő viselkedési szabályok betartását kéri az érdeklődőktől az állatok nyugalma érdekében. A villanófénnyel történő fotózást, az üvegen való dörömbölést, és a nézőtéri hangoskodást kérik mellőzni. Ez nemcsak az állatok érdeke, hanem a közönségé is, hiszen ha például egy állatnak minduntalan belevakuznak a szemébe, férőhelyének hátsó részébe vonul majd vissza, és esze ágában sem lesz a látogatók felé fordulni.
Címlapkép: zoobudapest.com