Itt vannak a németérettségi feladatai
A középszintű németérettségi első részében, vagyis a szövegértésben többek között németországi trópusi sziget, interjú a Good bye, Lenin színészével és nyelvtanuláshoz használható applikációk témaköre szerepelt – írja az Eduline.
A második, a nyelvhelyességet mérő részében többek között múzeumi túra vakoknak, interjú egy német TikTokkerrel és csokoládé témaköreit kapták a vizsgázók az Eduline beszámolója szerint.
A vizsga harmadik, hallás utáni szövegértést mérő részében többek között sportok, közlekedés, és mesterséges intelligencia témakörök is szerepeltek.
Nyaralás szülőkkel vagy szülők nélkül? – erről kellett levelet írniuk a németérettségi utolsó, íráskészség részében a vizsgázóknak
Hétfőn magyar nyelv és irodalomból vizsgáztak a diákok, erről itt olvashatsz.
Kedden lezajlott a matematikaérettségi, erről itt olvashatsz.
A szerdai történelemérettségiről itt olvashatsz.
Csütörtökön angolból érettségiztek a diákok, erről itt olvashatsz.
Az éretsségi menete
Középszinten 802 helyszínen 7772, emelt szinten 57 helyszínen 2332 vizsgázó tesz érettségi vizsgát – írta pénteki közleményében az Oktatási Hivatal (OH).
Felhívták a figyelmet: az élő idegen nyelvi írásbeli érettségi vizsgák szerkezete minden esetben azonos.
Középszinten az írásbeli időtartama 180 perc. Az első feladatlap (olvasott szöveg értése) kitöltésére 60, a másodikéra (nyelvhelyesség) 30 perc áll rendelkezésre. 15 perces szünet után hallott szöveg értésére vonatkozó feladatlap megoldása következik 30 percben, majd 60 perc áll rendelkezésre az íráskészséget vizsgáló feladatsorra – ismertették a számonkérés részleteit.
Jelezték továbbá: az emelt szintű írásbeli teljes időtartama 240 perc. A vizsgán az előzőekben is felsorolt feladatlapok szerepelnek ugyanabban a sorrendben, azonban a feladatok megoldására fordítható időtartam 70, 50, 30 és 90 perc.
A közleményben kitértek arra is, hogy az íráskészséget vizsgáló feladatok megoldásához mindkét szinten használható nyomtatott szótár, amelyről a vizsgázónak kell gondoskodnia (a többi feladatsornál semmilyen segédeszköz nem használható).
Az érettségi dolgozatokat központilag kidolgozott útmutatók alapján javítják és értékelik – tudatta az OH.
(MTI)
Címlapkép: MTI/Lehoczky Péter