Nem akárkik szerepelnek a NAV friss szégyenlistáján
Ismerős nevek is olvashatók a NAV 2018. első negyedéves nagyadós listáján – írja a Napi.hu. Közel száz adózóval szemben állapítottak meg jelentős összegű adóhiányt, az átlagos tartozás 139 millió forint.
Két listán azoknak a neve olvasható, akiknek 180 napon keresztül folyamatosan fennálló adótartozása meghaladja a 10 millió, a nem magánszemélyeknél pedig a 100 millió forintot. A harmadik listán a jelentős összegű adóhiánnyal rendelkezők nevét sorolják fel, ők azok, akikkel szemben a NAV az első negyedévben (január-márciusban) jogerőre emelkedett határozatban magánszemélyeknél 10 millió, más adózóknál 100 millió forintot meghaladó összegű adóhiányt állapított meg.
A magánszemélyeket és egyéni vállalkozókat felsoroló listán jelenleg 3015 név olvasható,közülük 2264 magánszemély, 717 egyéni vállalkozó, 34 személynek pedig nincs lakcíme. Ők a minimális tízmilliós adóssággal számolva alsó hangon több mint 30 milliárd forinttal tartoznak.
A nem magánszemély adótartozókat felsoroló listán 1680 működő,illetve kényszertörlés, csődeljárás, felszámolás vagy végelszámolás alatt álló vállalkozás neve olvasható, amelyek legalább 168 milliárd forintnyi adóval tartoznak az adóhivatalnak – írja a lap.
Celebek is tartoznak
Ismert nevek is előtűnnek az adóslistán, régóta olvasható a neve – többek közt – az egykori Ámokfutók zenekar frontemberének Kozsónak, azaz Kocsor Zsoltnak, a volt Baby Sisters lányegyüttes egyik tagjának, Hertelendy Klárának, az ismét bűncselekmény gyanújába került volt politikus Zuschlag Jánosnak, a többmilliárdos károkozással vádolt karcagi álbrókernek, Dobrai Sándornénak (Marcsika), a plasztikai sebész Seffer Istvánnak, a fegyházbüntetését töltő egykori nagyvállalkozó Portik Tamásnak, Saskőy Szabolcs egykori labdarúgó játékvezetőnek, a Szeviép résztulajdonos Pistrui Lászlónak, a Rác fürdő felújításában részt vett Valkó Csabának és Prekuta Bálintnak, a számlagyáros ügybe keveredett Hasur Csabának és a kínai Qiao Huan Longnak, aki többedmagával megvásárolta a szolnoki Tisza Szállót és tervezték a magyar Túró Rudi bevezetését Kínában.
A listán több tucat külföldi név is olvasható, zömmel kínaiak, akik magyar lakcímre vannak regisztrálva, vagy külföldi lakóhellyel rendelkező személyek, főként ukrajnai, szerb és romániai címmel rendelkezők.
A címlapkép illusztráció (Thinkstock)