Megtalálták a vitorlásról a Balatonba ugró belga férfi holttestét
Évente három-négyezer embert kell kimenteniük a vízimentőknek Magyarországon – mondta Tar Mihály, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata szóvivője az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Csak szombaton a Balatonból 18, a Velencei tóból 5 embert mentettek ki.
Volt, aki gumimatraccal, csónakkal, SUP-deszkával sodródott el a viharos szél miatt, de a vízirendőrök ott is helytálltak. A mentések idején többnyire II. fokú viharjelzés volt érvényben.
Tar Mihály azt is elmondta, hogy vélhetően megtalálták annak a férfinak a holttestét, aki pénteken egy vitorlásról ugrott a Balatonba, majd elmerült.
A Sonline.hu információi szerint a család azonosította a belga férfi holttestét.
Fontos a szabályok betartása
A rendőrség ismételten felhívja az emberek figyelmét arra, hogy mennyire fontos betartani a viharjelzési szabályokat, mert a vészhelyzet pillanatok alatt kialakulhat. Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, abban az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi eszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 90-szer villan, olyankor tilos fürdeni, valamint csónakkal és más vízi eszközzel közlekedni.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon.