Megszavazták a rabszolgatörvényt
Elfogadta a Fidesz-KDNP többség a rabszolgatörvényként elhíresült kormánypárti javaslatot a munkaidő-szervezés szabályainak megváltoztatásáról, ami azt jelenti, hogy a jövőben évekig is elnyújthatják a munkaadók a túlórapénzek kifizetését, valamint 400 órára nőhet a kiróható túlórák száma – írja a zoom.hu.
Az Országgyűlés 130 igen, 52 nem és 1 tartózkodás mellett, botrányos körülmények közöttfogadta el a törvényt.
Az ellenzéki képviselők az ülés kezdete előtt elfoglalták a parlamenti elnök pulpitusát, de nem tudták megakadályozni a szavazást.
Elfogadták a rabszolgatörvényt.
Közzétette: 24.hu – 2018. december 12., szerda
A szavazás pillanatában az ellenzéki képviselők a Himnuszt énekelték.
Miről szavaztak?
400-ra növelnék az egy év alatt elrendelhető túlórák számát a kollektív szerződéssel rendelkező vállalatoknál a fideszes Szatmáry Kristóf és Kósa Lajos által közösen benyújtott javaslata alapján. Azzal is módosítanák a munka törvénykönyvét, hogy a jelenlegi egy helyett három év alatt kellene elszámolni a munkaadóknak a munkaidőkerettel.
A szakszervezetek tiltakoznak, modernkori rabszolgaságot emlegetnek, így szinte bármikor berendelhetők lennének a munkavállalók, a több műszakban dolgozók például akár négy héten keresztül reggeltől estig munkára kötelezhetők.
Nem volt ellenőrzés
Az ellenzék azt állítja, csalás történt, mivel a szavazógépeket a képviselői kártyák bedugása nélkül, tehát ellenőrizetlenül is lehet használni.
Kövér szankciókat ígér
Az ellenzék parlamenti akciójával kapcsolatban Kövér László – aki a parlamenti patkóban lévő helyéről beszélt – elmondta: az ülésvezetésre kijelölt Latorcai Jánost (KDNP) fizikai erővel megakadályozták ellenzékiek, hogy az ülésvezetést megkezdje, aminek a jogkövetkezményeit le fogják vonni.
A házszabály értelmében vett fegyelmi szankciót el fogja rendelni, a mértékéről a későbbiekben határoznak
– tudatta a házelnök.
Egyúttal felkérte az ügyrendi bizottságot, vizsgálja meg, hogy a parlamenti törvényben és a házszabályban foglalt fegyelemsértésen túlmenően megvalósult-e olyan tényállás, amely adott esetben a fegyelmi jogkörön túlterjeszkedő szankciót igényel.