Megmosod a húst? Nagy hiba. És valószínűleg egész életedben rosszul etted a banánt
Hét lenyűgöző természeti képződmény, amit érdemes meglátogatni tavasszal
Tudtad, hogy Magyarországon található Európa legnagyobb nárciszmezője? Vagy azt, hogy Sárospatak mellett van egy apró tengerszemünk, amit helyenként 70 méter magas sziklafalak ölelnek körül? Ebben a cikkben öt másik olyan belföldi úti célt találsz, amelyek között biztos van olyan, ami a te szívedet is megdobogtatja, és nem is sejtetted, hogy csak egy karnyújtásnyira található.
Dr. Köves Béla: Ritkán vagyok betegekre dühös
Dunát lehetne rekeszteni az olyan hírekkel, amik a hazai egészségügyet boncolgatják, főleg annak működésképtelenségét. Az viszont nem gyakran esik meg, hogy a hadszíntérré vált kórházak másik oldaláról valaki nem számokkal és problémákkal dobálózva, hanem csak mint egy egyszerű ember – aki történetesen orvos is – beszámoljon arról, ő hogyan éli meg a munkáját, mit jelent számára lelkileg egy műtét, vagy éppen mi az, ami érzelmileg leginkább kimeríti a mindennapok során. Ezt a hiány tölti be ez a cikk is, amelyben Dr. Köves Béla urulógus őszintén vall munkájáról és életéről.
Emberileg nagyon megterhelő, amikor a rendeléseken az emberek órákat várnak, és bár a rendszer túlterheltsége a fő probléma, mégis rajtunk vezetik le a feszültséget. Érthető, mégis sokszor emberileg nehéz egyben maradni úgy, hogy mindennap ezt hallgatjuk, miközben előfordul, hogy például hosszú órákig mosdóba sem megyünk, hogy haladjon a rendelés.
A banán egy meglepően szuper gyümölcs, amit valószínűleg te is egész életedben rosszul ettél
Te is úgy eszed a banánt, mint a fenti képen látható lány? A pucolásnak van egy ennél jóval egyszerűbb módszere is. Ebben a cikkben megmutatják a hámozás trükkjét, és azt is elolvashatod, hogy táplálkozási szempontból mit tud ez a finom gyümölcs.
Milan Kundera: A legsúlyosabb teher tehát egyben az élet legnagyobb beteljesülésének a jelképe is
Milan Kundera az egyik legtöbbet fordított kortárs cseh író, akinek legismertebb műve, a Lét elviselhetetlen könnyűsége a rendszerváltás előtt csak szamizdatként keringett Magyarországon. Kundera művei sokunk érzelmi felvilágosításához hozzájárultak, miközben szereplői lebilincselő történeteit olvastuk.
Ha kíváncsi vagy, hogy hangzik teljes hosszában a fenti idézet, vagyis mi az életben az a bizonyos legsúlyosabb teher, illetve szeretnél többet megtudni az író gondolatairól és munkásságáról, ide kattints.
Smink nélkül a legtöbb híresség pont úgy néz ki, mint a szomszéd lány
Nem érted, miért nem olyan hibátlan a bőröd, rózsás az arcod és teltek az ajkaid amikor reggelente a tükörbe nézel, mint az énekesnőknek? Igazából te is pont ugyanolyan vagy mint ők, csak belőlük általában annyit látunk, mintha sminkben kelnének és feküdnének. Pedig az ő arcuk se földöntúlian makulátlan és szabályos, amit magad is megnézhetsz, ha fellapozod ezt a cikket.
Jobban jársz, ha nem mosod meg a csirkét
Annak ellenére, hogy a legnagyobb régi szakácsok is a hús mosásával kezdték a recepteket, jobb ha tudod, hogy valójában nagyon nem jó ötlet követni ezt a javaslatot, ugyanis haszna nincs, ártani viszont annál többet tudsz vele. Ebben a cikkben helyre rakják ezt a mélyen bevésődött tévhitet.
“Automatikusan azt feltételezik, hogy csak mert nő vagyok, biztosan gyerekre is vágyom”
Nem csak a szomszéd néni, de még a politika sem hagyja, hogy a nők akár egyetlen napra is megfeledkezzenek azokról a bizonyos princípiumokról, de leginkább arról, hogy az anyaságra teremtette őket az isten, illetve az evolúció. Pedig van, aki nem vágyik gyermekre, nők és férfiak egyaránt. Ebben a cikkben róluk, az ő motivációikról és nehézségeikről olvashatsz bővebben.
Nem, nem lesz jó még valamire
Az emberek egy része olyan, mint a mókusok, akik a pofazacskójukban gyűjtik a mogyorót, csak pofazacskó és mogyoró helyett képzelj egy lakást az évek során felhalmozott tárgyakkal, amiknek a jelentős része teljesen felesleges.
Ez a cikk segít rendet tenni a káoszban, és szanálni azokat a tárgyakat, amikre semmi szükség, viszont foglalják az életteredet.
A Százholdas Pagony létezik
Micimackót mindenki ismeri, azt azonban kevesen tudják, hogy Alan Alexander Milne történetének címszereplőjét egy valódi medve inspirálta, ahogy az sem köztudott, hogy a mese helyszíne, a Százholdas Pagony egy létező hely. Ha kíváncsi vagy, hogy néz ki a valóságban a Pagony, kicsoda az igazi Micimackó, vagy miben tér el a magyar változat az eredetitől, akkor semmiképpen se habozz ide kattintani.
Miután 8 évesen elrabolták és eladták egy családnak, 21 évet kellett várnia, hogy újra találkozhasson igazi szüleivel
Hszi Venbin az iskolából tartott hazafele, amikor valaki elrabolta, majd eladta egy 750 kilométerre lévő családnak. A kisfiú a nevét sem tarthatta meg, így amikor közel 30 évesen újra magához ölelte vérszerinti szüleit, már Haó névre hallgatott. A nem mindennapi történetről ebben a cikkben olvashatsz bővebben.