Foci-Eb: Skócia-Magyarország 0-1

Startlap - Startlap
A 101. percben lőtt Csoboth Kevin gólt a skótok ellen, így Magyarországnak csoportharmadikként még maradt esélye a legjobb 16 közé kerülésre. Varga Barnabás súlyosan megsérült, kórházba szállították.
  • A csereként beállt Csoboth Kevin szerezte meg a magyar válogatott  “életben maradását” jelentő gólt, a 101. percben
  • Most kezdődik a matekozás: ki kell várnunk a csoportkörök eredményeit, a magyaroknak még van esélyük a 16 közé jutni
  • Varga Barnabás súlyosan megsérült, kórházba szállították, információk szerint már stabil az állapota, megfigyelik.

Skócia-Magyarország 0-1, második félidő:

Botka bedobása után szöglet a magyaroknak a 48. percben. Szögletet eddig csak a magyar csapat rúgott a mérkőzésen. Sallai lövése tartott kapura a 49. percben.

53. percben az első skót próbálkozás, de szerencsére veszélytelen a lövésük.

Az 56. percben Sallai lövése után szöglet következik. Sajnos nem sikerült megfelelő helyzetet kialakítani, kirúgás a skótoknak.

A 64. percben újabb szöglet a magyaroknak. Dárdai fejese után kirúgás. Egyértelműen veszélyesebben játszanak a magyarok, de a helyzeteinket sajnos még mindig nem sikerült gólra váltani.

A 68. percben újabb Szoboszlai pontrúgás.

Varga Barnabás került a földre a skótok kapuja előtt, hordággyal érkeznek érte, súlyosnak tűnik a helyzet.

Információk szerint Varga magánál van, de gurulós hordágy jött érte, és úgy tűnik, nyakmerevítőt is kapott.

A 74. percben kettős csere a magyar csapatnál, Ádám Martin és Szalai Attila állt be.

77. percben szöglet a skótoknak. Nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, a magyarok most már Varga miatt is jobban küzdenek.

A 79. percben veszélyes helyzetet teremtettek a skótok, de szerencsére nem járt nekik tizenegyes.

Varga Barnabást kórházba fogják szállítani, a jó hír, hogy a játékos kommunikál az ápolókkal.

A 84. percben Gulácsi érkezett jó ütemben, indíthatta Botkát.

A 85. percben két játékos összefejelt a skót kapu előtt, áll a játék. Addig érkezik csereként Nagy Zsolt és Csoboth Kevin.

A 90. percben Schäfer kapuralövése, Gunn szögletre tolta. 10 perc a hosszabbítás.

92. perc: sorra alakítják ki a helyzeteket a magyarok, de még mindig nincs gól.

Csoboth Kevin lábában volt a győzelem, de nem sikerült befejeznie.

A 96. percben a skótoknak volt helyzetük, csúnya lesállás.

(A németek végül 1-1-es döntetlent játszottak Svájc ellen.)

Gulácsi bravúr a 97. percben.

Szöglet a skótoknak a 99. perc végén.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL !!!!!!!!!!!!!! Csoboth Kevin góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóólt lőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő!!!!

1-0 Magyarország javára!

101. percben lőtt góllal csoport harmadik Magyarország, még nem a továbbjutás van meg, de van 3 pontunk, matematikai esély még van a továbbjutásra!

Sallai a mérkőzés utáni értékelésben azt mondta, úgy tudják, Varga Barnabás jobban van, stabil az állapota.

Skócia-Magyarország 0-0, első félidő:

Őrületes a hangulat a stuttgarti stadionban, a nagy hangzavarban meg kellett ismételni a kezdőrúgást. (A játékosok azt hitték, a bíró jelt adott a kezdésre, de csak a stadion bemondója végzett a visszaszámolással.)

Az első kaput eltaláló próbálkozás a magyar csapaté volt.

A 21. percben Kerkez szabálytalankodása után szabadrúgáshoz jutottak a skótok, de a pontrúgás végül veszélytelennek bizonyult, kibombáztuk a labdát a tizenhatos területéről. A 27. percben újabb szabadrúgás a skótoknak, de ezt is kifejeltük.

A mérkőzés első szöglete is a magyaroké a 28. percben, ám nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítunk belőle.

A 31. percben nekünk járt 27 méterről szabadrúgás, Szoboszlai Dominik lőtte. A játékszer megpattant a sorfalon, szöglet következett. Néhány fejelés után a skótok felszabadították a teret a kapujuk előtt. A 35. percben Sallai próbálkozott lövéssel messziről. A magyarok ötletesebben játszanak, amikor náluk a labda.

(Közben a csoport másik mérkőzésén Svájc 1-0-ra vezet Németország ellen, a 28. percben lőtt gólt Ndoye.)

A 39. percben Gulácsié a labda, szerencsére eddig sokat nem találkozott vele a magyar kapus.

A 40. percben csúnya szabálytalanság Varga Barnabással szemben, nagyon jó helyről jár nekünk szabadrúgás, ismét Szoboszlai lövi majd. Szoboszlai átnyeste a sorfal felett, Orbán fejelhetett, a felső lécet érintette a labda, de maradt a 0-0.

Az első félidőben Skóciának nincs kapura tartó lövése, 1 perc a hosszabbítás.

Szoboszlai lövésével zárul az első játékrész. Skóciánál volt többet a labda, de a magyarok többet próbálkoztak lövésekkel, fejesekkel. Az első félidő végén tehát Skócia – Magyarország: 0-0.

Magyar szurkolók ezrei vonultak együtt a stuttgarti stadionhoz

Többezer magyar futballszurkoló vonult kora este szervezett keretek között a 21 órakor kezdődő Magyarország-Skócia Európa-bajnoki csoportmérkőzés helyszínére, a stuttgarti MHP Arénába – számolt be az MTI. A továbbjutás reményét csakis győzelemmel őrizheti meg a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokság A csoportjának utolsó fordulójában.

A drukkerek délután a Mittlerer Schlossgartennél gyülekeztek, majd 17.30-kor piros, fehér és zöld füstöt szóró eszközöket aktiválva indultak el a találkozási ponttól nagyjából öt kilométerre található stadionhoz. A menet eleje 19 óra előtt néhány perccel érkezett meg az MHP Arénához. A vonuláson több drukker vett részt, mint múlt szombaton Kölnben a Svájc, illetve szerdán Stuttgartban, a házigazda németek elleni mérkőzés alkalmával.

A résztvevők jellemzően meggypiros vagy fekete felsőruházatot viseltek, a vonulás során pedig egyszer egy szirénázó mentőautót is tovább kellett engedniük, de a tömeg hamar szétnyílt és utat engedett a járműnek.

Útközben több alkalommal összetalálkozott a vonuló tömeg skót drukkerekkel, akikkel kifejezetten barátságos volt a kapcsolat. A szurkolók közösen énekeltek és egymást kínálták itallal.

A közel 55 ezer néző befogadására alkalmas stuttgarti MHP Arénában az argentin Facundo Tello sípjelére vasárnap 21 órakor kezdődik a magyar-skót összecsapás, amelyet az M4 Sport, a Kossuth Rádió és a Nemzeti Sportrádió élőben közvetít.

A kezdőcsapaton Marco Rossi kettőt cserélt szerda óta

A védelem jobbszélén Botka Endre kap lehetőséget Fiola Attila helyett, a középpályára pedig Callum Styles került be Nagy Ádám helyett – írja a Telex. Így a kezdőcsapatok az alábbi módon alakulnak.

• Skócia: Gunn – Hendry, Hanley, McKenna – Ralston, Gilmour, McTominay, McGregor, Robertson – McGinn, Adams;
  • Magyarország: Gulácsi – Dárdai, Orbán, Botka – Kerkez, Schäfer, Styles, Bolla – Szoboszlai, Sallai – Varga.

Mi kell a továbbjutáshoz a vasárnap esti győzelmen kívül?

Az első két fordulóban a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett egyaránt kétgólos kudarc azért sodorta felettébb nehéz helyzetbe a nemzeti együttest, mert így már csak a négyes harmadik helyére van esélye, az pedig nem jelent biztos nyolcaddöntőt.

A 24 csapatos rendszerben, amelyben hatból a négy legjobb harmadik kerül még a 16 közé, a négy pont tekinthető vízválasztónak, ez pedig már elérhetetlen a magyar csapat számára, ezért a sorsa nem csak a saját kezében van.

A mínusz négyes gólkülönbség (1-5) sem segíti a továbbjutási esélyeket, amennyiben a hárompontos csoportharmadikok között ez döntene, így az sem mindegy, hogy győzelem esetén hány góllal sikerül felülmúlni a skótokat.

Ahogy a válogatott tagjai mondták, addig nem igazán érdemes számolgatni, amíg nincs meg a győzelem, ugyanakkor azt érdemes megjegyezni, hogy a B és a C csoportban előfordulhat, hogy csupán két ponttal zár a harmadik helyezett – ehhez Spanyolország és a címvédő Olaszország nem kaphat ki Albániától és a vb-bronzérmes Horvátországtól, Angliának pedig le kell győznie Szlovéniát -, a D-ben és az E-ben erre már nincs esély. Összességében még magyar diadal esetén is napokig izgulhatnának Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai, hogy a pontszámuk vagy a gólkülönbségük elég lesz-e, miközben a közvetlen riválisok pontosan tudnák, milyen eredményre vagy éppen milyen különbségű győzelemre van szükségük.

Ami mindenképpen bíztató a magyar csapat számára, hogy a torna esélyesei között számon tartott és a hazai közönség által bíztatott németek ellen markánsan jobb teljesítményt nyújtott, mint a nyitómeccsen. A magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető változtatásai bejöttek, ugyanis a védelem sokkal stabilabbá vált azzal, hogy Lang Ádám és Szalai Attila helyett Fiola Attila és Dárdai Márton került a hátsó alakzatba, míg Fiola helyét Bolla Bendegúz vette át a jobb szélen.

Támadásban a helyzetkihasználáson kellene javítani, mert a lehetőségek megvoltak mindkét találkozón, csakhogy ezekből mindössze egyet sikerült gólra váltani.
Az sem elhanyagolható szempont, hogy papíron a skót csapat gyengébb játékerőt képvisel, mint az előző két rivális, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a magyarok lennének a meccs esélyesei, már csak azért sem, mert nagy kérdés, hogy a szigetországi gárda fizikális futballja mennyire fog ízleni nekik, kiváltképpen a sorozatterhelés harmadik felvonásán. Marco Rossi 2018-as kinevezése óta mindenesetre csupán egyszer, még 2019-ben fordult elő, hogy a válogatott sorozatban háromszor alulmaradjon, míg három egymást követő nyeretlen találkozóra 2021-ben volt példa.

A magyaroknál továbbra is kérdéses a védő Balogh Botond, a jobbszélső Nego Loic és a védekező középpályás Styles Callum szereplése, a riválisnál viszont biztosan nem játszik két védő, a sérült Kieran Tierney és az eltiltott Ryan Porteous.

Utóbbi már az előző összecsapást is kihagyta, de a skót védelem sokkal szervezettebb védekezésének köszönhette az 1-1-es döntetlent Svájc ellen azok után, hogy a torna nyitómeccsén sima, 5-1-es vereséget szenvedett Németországtól.

A skótok történelmi meccsre készülnek, mivel nyolc vb- és előző három Eb-részvételük alkalmával még sosem jutottak túl a csoportkörön, márpedig siker esetén ez szinte biztosan megtörténne, mert négy pontjuk lenne. A szigetországiak helyzete tehát annyival jobb, hogy ők győzelemmel a 16 között érezhetnék magukat, de összességében egy ki-ki mérkőzésre, élet-halál harcra lehet számítani az összecsapáson, amelyen a döntetlen mindkét csapat számára a búcsút jelentené, a skótoknak is csak sovány vigasz lenne, hogy megőrizték a harmadik helyüket.