Közel félmilliárd forintot oszt szét a dolgozói között a szentesi igazgató
Magyarország legnagyobb árbevételű baromfi-feldolgozó cége, a szentesi Hungerit fejlesztéseihez a jövőben 20 milliárd forintra lenne szükség, amibe a 74 éves tulajdonos, Magyar József már nem akar belevágni, ezért megválik a cégtől. A tulajdonosváltás előtt még 420 millió forintot oszt szét dolgozói között – írja a Délmagyar.
Az 1990-ben alapított cég jelenleg 35 országba exportál, tavaly 21 millió csirkét, 4,5 millió kacsát és 400 ezer libát vágtak. A vevő Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Hungerit Holding Kft., a sajtó pedig 16 milliárd forintos vételárról írt, amit azonban Magyar József cáfol, de azt nem árulja el, hogy kisebb vagy nagyobb összegről van-e szó.
Többször is kerestek már, egy arab vevő szinte készpénzben fizetett volna, de nem akartam külföldinek eladni, mert ők legtöbbször piacot vesznek
– fogalmazott Magyar József, és hangsúlyozta, hogy ő duplán magyar.
Nyugodt szívvel fogom hivatalosan is bejelenteni 23-án, hogy eladtuk a céget, bár érzelmi okok miatt nem mondanék le róla. Ez a harmadik gyerekem
– mondja Magyar, aki nem akarja utódaira hagyni a vállalat számára szükséges 20 milliárd forintos fejlesztés súlyát, ezért félre kellett tennie az érzelmeit.
Dolgozóinak távozása előtt több mint 420 millió forinttal köszöni meg a munkát
A 2–5 éve alkalmázsban állók például félhavi, a több mint 20 éve a cégnél dolgozók pedig 2,5 havi fizetésüket kapják meg az elnök-vezérigazgatótól.
Ez az én elismerésem a munkájukért
– mondja Magyar József.
Szentesen üzemvezetőként kezdte
Magyar József a főiskola után a Szegedi Tejüzemnél dolgozott, majd három évvel később, 1970 májusában került a Szentesi Baromfifeldolgozó Vállalathoz. Itt három évig üzemvezető, majd hat évig főművezető volt és 7-800 ember munkájáért felelt. Ezután 1990. december 1-jéig fejlesztési főmérnökként tevékenykedett – a dátumot Magyar pontosan tudja, hiszen ekkor alapította meg a Hungeritet, amely egy évvel később már 900 millió forintos árbevételt ért el.
Magyarország legkisebb baromfi-feldolgozója voltunk 150 emberrel. A név eleje a Hungáriából, a közepe a germánból, a vége pedig Itáliából jött
– árulta el a Magyar, aki bevalotta, hogy a név egy pesti fiatalember ötlete volt.