Kiderült, miért nem láttuk tíz napon át Müller Cecíliát
Az operatív törzs pénteki tájékoztatóján először a csütörtöki nap rendőri intézkedéseit sorolta fel Gál Kristóf. Az ORFK szóvivője ezt követően “szeretettel köszöntötte” a 10 nap után az élő tájékoztató kamerái elé visszatérő Müller Cecíliát, aki “ezekben a napokban minden erejével a védőoltási program előkészítésén dolgozott”.
Az elmúlt 24 óra járványügyi adatainak ismertetését követően Müller Cecília arra hívta fel a figyelmet, hogy a kórházban fekvő fertőzöttek száma nem csökken jelentősen, bár a járvány a plató fázisában jár most.
Az országos tiszti főorvos nem javasolja a különböző háztartásokból való összejöveteleket karácsonykor, még az egy családba tartozók számára sem.
Müller Cecília beszámolt egy tragikus esetről is: a csütörtökön elhunyt 187 beteg között egy 19 éves fiatalember is volt, aki egy bakteriuális, gombás eredetű gyulladásos folyamatból kialakult agytályog miatt hunyt el, de mivel koronavírus-fertőzött is volt, szerepel a statisztikában.
Több mint 200 ezren regisztráltak már a koronavírus-vakcina igénylésére létrehozott honlapon – számolt be a tiszti főorvos.
A december végén esedékes oltásokkal kapcsolatban arról tájékoztatott, hogy elkezdődött az oltópontok kijelölése, a legelső oltásokat a Dél-pesti Centrumkórházban adják majd be. Az unióban az engedélyt elsőként, várhatóan a jövő héten megkapó Pfizer-vakcináról elmondta, kétszer kell beadni, a két oltás között 21 napnak kell eltelnie. Rengeteg figyelőszolgálat is követi majd az oltásokat, hiszen egy új vakcináról van szó – fogalmazott Müller Cecília.
Újságírói kérdésre válaszolva a tiszti főorvos elmondta, a mosonmagyaróvári Karolina Kórházban az egészségügyi dolgozók közül több orvos és szakdolgozó a pandémia áldozatául esett, annak ellenére, hogy az egészségügyi védőfelszerelések rendelkezésre állnak és megfelelően használják azokat. Ezért Müller Cecília úgy döntött, hogy amíg nem áll rendelkezésre szükséges személyzet, a győri Petz Aladár Kórház látja el a térséget.