Kezek bukkannak elő a Mount Everesten: a globális felmelegedés felfedi a több száz elhunyt hegymászó testét
Közel 300 hegymászó halt meg a Mount Everesten, mióta először megpróbálták meghódítani a csúcsot. A testek kétharmada még mindig a jég és a hó fogságában van, a gleccserek olvadása miatt azonban egymás után kerülnek elő az elhunytak a hegyen – írja a BBC.
Egy nepáli serpa a lapnak úgy nyilatkozott: néhány testet lehoztak, akik az elmúlt években veszítették életüket, de akiket régebben vett magához a természet, most fognak kiolvadni a hóból. A cikk több példát sorol az elmúlt évekből, amikor felszínre kerültek a testek.
Holttestek kezei és lábai bukkantak fel az alaptáborokban is az elmúlt években
– közölte az egyik helyi civil szervezet tisztviselője. A BBC beszámolója szerint néhány emberi maradvány tájékozódási pontként szolgál a hegymászók számára. Ilyenek például a “zöld csizmák” a csúcs közelében, amelyek egy holttest lábáról lógnak a levegőben. Illetve lehet, hogy csak lógtak, ugyanis néhány szakértő szerint a testet elszállították.
Ezen feltehetően már szinte mindenkiben felmerült a kérdés, hogy miért maradt ennyi holttest a Mount Everesten. Nos, egyrészt egy-egy hulla elszállítása a szélsőséges viszonyok miatt 40-80 ezer dollárba kerül (11-22 millió forint), másrészt pedig a legtöbb mászó azt szeretné, ha halála esetén a teste a hegyen maradna.