Imre 34 éves, szűz, otthon lakik és ez jó neki
“Anyám sem szeretné, ha elköltöznék, mindig mondja, hogy nagyon szomorú lenne, mert én az ő egyetlen kicsi fia vagyok, aki a legfontosabb neki az életben”
A következő cikkben Bibók Bea pszichológus magyarázataival tűzdelve nyerhetsz betekintést Imre, Magdi és Gyuri életébe. A három személyben egy dolog közös: annak ellenére, hogy mindannyian bőven elmúltak 30 évesek, nem, vagy alig pár éve költöztek el otthonról, és szerintük jó dolog együtt élni édesanyjukkal. Magdi és Imre pedig még szűz. A jelenség, amely a szülőkön ugyanúgy múlik, mint a gyerekeken – egyáltalán nem szokatlan, még neve is van: ez a Pán Péter szindróma. De vajon mi annak az oka, hogy ezek a harmincas tinédzserek nem képesek leválni a szüleikről, és miért szeretik ezt az életformát? Erre válaszol ittGyuri, Magdi és Imre.
Nem Csernobil volt a Szovjetunió végnapjainak egyetlen tömegkatasztrófája: “Arra ébredtem, hogy ég a bőröm, egy lángoló kisgyerek mászik a lábamnál, egy asszony próbálja eloltani a haját, egy katona szemgolyók nélkül kinyújtott karral jön felém, a vagonunknak se ablaka, se padlója nincs”
1989. június 3-án történt a világ egyik legnagyobb vonatbalesete Oroszországban, amelyben a vasúti társaság teljesen védtelen szereplő volt. A hibát mások vétették évekkel korábban, utána már csak az volt a kérdés, vajon mikor történik meg a tragédia. Ahogy a csernobili erőmű meghibásodása, úgy ez az 575 személy (köztük 181 gyermek) életét követelő baleset is a peresztrojka idején történt. Nagy különbség viszont, hogy ezt legalább nem titkolta el a Szovjetunió.
A szibériai Novoszibirszkből a Fekete-tenger fele induló szerelvény június 3-án éjszaka – helyi idő szerint már június 4-én – félúton járt Baskíriában, amikor az ellentétes irányba tartó vonat is megérkezett. Ekkor történt a robbanás, amelynek ereje a hirosimai atombomba hetedével volt egyenlő. De mi okozta a pusztítást, és hogyan kezelte a szituációt az állam? Erről szól a következő cikk, benne sok visszaemlékező idézettel.
“Igen, te is meg fogsz halni, de nem te leszel a következő” – milyen az, amikor egy szülő mindig megmondja az igazat?
Nem tudunk a játszótérre menni, mert alszik a hinta.
Ismerős a fenti mondat? Van olyan család, ahol egyáltalán nincsenek se apró, se nagy hazugságok, hanem a szülők szimplán az igazat mondják a gyerekeknek? Helga és Artúr például a kezdetektől fogva, tudatosan így nevelik nyolcéves ikreiket. Elsőre egyszerűnek hangzik, de azért annyira mégsem az, az említett pár számára azonban magától értetődő. Ebből a cikkből kiderül, hogyan is néz ki a mindennapokban a notórius igazmondás, illetve az is, hogy egy kicsit ők is csalnak: van egy dolog, amit amíg nem kérdeznek rá, nem lepleznek le a picik előtt.
“Szinte egyikük sem így tervezte az életét” – nők, akik egyedül vállalnak gyereket
Egyedül maradtam az előre lebeszélt lombik-időponttal, eszembe sem jutott lemondani. Tudtam, hogy meg kell próbálni
– hangzott el Hegedüs Réka szociálpolitikus, a SOTE Mentálhigiéné Intézetének munkatársa egyedül gyereket vállaló szülők körében nemrégiben készült interjús kutatásának egyik alanyától. Miért vállal sok nő egyedül gyermeket? Bármit is gondolsz, felejtsd el, ugyanis ezeknek a szülőknek is éppen olyan változatos motivációi és egyedi történetei vannak, mint a párkapcsolatban élőknek – mondja a szakember. A következő cikkben ilyen történetek hangzanak el Hegedűs Réka elbeszélésében, sok-sok interjúrészlettel.
Auguszt Ibolya, az egykori erdélyi kislány, aki egy véletlennek köszönheti, hogy az egyik legnevesebb budapeti cukrászdát vezetheti
Auguszt Ibolya mestercukrász a híres budapesti Fény utcai Auguszt cukrászda egyik tulajdonosa. De az ide vezető út nem volt egyszerű: az Erdélyből 16 évesen Budapestre költözött lány eleinte ápolónőnek tanult, majd egy csodás véletlennek köszönhetően szerelemre és új szakmára is talált. Ebben a cikkben elolvashatsz egy interjút Auguszt Ibolyával.
Mi lesz, ha nem vesznek fel az egyetemre?
Az idősebbek számára visszatekintve az érettségi általában nem a legjelentősebb fordulópontontok egyike. Hiszen sokak számára egyáltalán nem meghatározó, miből szereznek diplomát, és az élet valahogy úgyis elrendezi a dolgokat. De azoknak, akik csak most ugorják meg ezt a megmérettetést, szinte a halállal egyenlő, ha nem sikerül jól a vizsga. Mik a terveik azoknak a magyar fiataloknak, akiket nem vesznek fel?
Mit ünneplünk pünkösdkor?
Ha megkérdezel valakit, igen valószínű, hogy nem tudja, mit ünneplünk pünkösdkor. De vajon te fel tudnád világosítani? Ha kételyeid vannak, akkor ezt a cikket olvasd el.
Érdekel a színház, a slam, vagy csak szívesen hallgatnál egy jó beszélgetést? Akkor a VOLT fesztiválon a helyed
A Telekom VOLT-on mindig fontos szerepet kaptak az olyan nappali programok is, amelyek
során a fesztiválozók a lelkük legmélyebb bugyraiba juthatnak el, részesei lehetnek ismert zenészekkel való beszélgetéseknek, vagy éppen ismereteket szerezhettek a környezetvédelemről.
Ezúttal azonban minden eddiginél szélesebb kínálattal, a színházat és az irodalmat is felölelő nem zenei programsorral várnak mindenkit. Olyan nevekkel, mint Hevesi Kriszta és Zacher Gábor, Csernus Imre, Fábry Sándor, Janklovics Péter, valamint a Táp színház és a Szépírók társasága is bemutatkozik. Íme 9 esemény, amit érdemes megnézni az idei VOLT-on. Itt pedig részletesebben olvashatsz a fesztivál programjáról.
Ezek a legintelligensebb csillagjegyek
Mindenki másban kiemelkedő, de az asztrológia szerint van négy csillagjegy, amelyeknek az értelem a fő fegyvere. Ha érdekel, kik azok, akik a csillagok szerint a legokosabbak, ide kattints.
Nemcsak az anyákat, az apákat is ünnepeljük már
Tudtad, hogy június 16-án ünnepeljük az apák napját? Ez korántsem olyan népszerű, mint az édesanyák ünnepe, de épp ugyanolyan fontos. Ezért javasoljuk, hogy nézd meg ezt a cikket, amelyben 5 remek apák napi ajándékötletet találsz.