Így keresett Kásler Miklós egy év alatt 57 milliót az Országos Onkológiai Intézet igazgatójaként
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának élére kinevezett Kásler Miklós tavalyi 57 milliós jövedelme messze meghaladja az új Orbán-kormány többi tagjának 2017-es bevételét – írja a 24.hu. Az orvosprofesszor szja-bevallása szerint 57 millió forint bevételt termelt a tavalyi évben, amelyből 8,6 millió forintot adózott le.
Kásler tehát 2017-ben az Országos Onkológiai Intézet főigazgatójaként több mint négyszeresét kereste meg jelenlegi miniszteri fizetésének, összesen havonta bruttó 4,75 millió forintot. Ez azonban az igazgatói fizetéséből nem jön ki, ugyanis a kórházigazgatók bérezését az intézmény bevételeihez igazítják, ami alapján még a legnagyobb hazai egészségügyi centrumok élén is legfeljebb bruttó 1,1-1,2 millió forint jár. A közepes forgalmúnak tekinthető Onkológiai Intézet igazgatója tehát 800-900 ezer forintnál nem kereshetett többet, ami egy év alatt csupán maximum 11 millió forint.
A miniszter júniusi vagyonbevallásából kiderült, hogy ezen felül havi 1 millió forintot keres egy pontosan meg nem nevezett kutatási tevékenységgel, amelyet feltehetően korábban is végzett, tehát ez további 12 millió forint évente.
A minisztérium gyors választ ígért, de már a telefont se veszik fel, így csak a teóriák maradnak Kásler millióiról
A lap június elején megkereste a kérdéssel a tárca sajtóosztályát, ahol többször is gyors választ ígértek, július közepe óta azonban a telefont se veszik már fel.
Nem maradt hát más, csak a további feltételezések. A lap szerint az egészségügy csúcsain dolgozók komoly összegeket kaphatnak gyógyszercégektől úgynevezett gyógyszer study-szerződések révén. Az ilyen megállapodásokból a gyógyszervizsgálatba bevont orvosi vezető akár 10-20 milliós honoráriumban is részesülhet, az esetek döntő részében csak a pénz elenyésző része jut a helyszínt biztosító intézményhez. A jelenlegi szabályok miatt az intézménynek nem kell tudnia a szerződésben foglalt összeg mértékéről.
Kásler Miklós a fentieken kívül oktatói fizetést is kaphatott, valamint az elmúlt években közszereplővé vált: az M1 csatornáján beszélgetős sorozatot csinált Nemzeti nagyvizit címmel a nemzeti sorskérdésekről, amiről könyv is készült.