Hatalmas halat sodort partra a tenger Ausztráliában
A képen egy holdhal (amit az angolok egy másik égitestről, a napról neveztek el Sunfishnek, latin neve Mola mola) látható, abból is egy rendes felnőtt példány, egy 1,8 méter hosszúra nőtt egyed – írja a 444.hu.
Nem is olyan nagy cucc
Mivel a holdhalak általában ekkorára – és ezer kilósra – nőnek, a BBC-nek nyilatkozó ausztrál szakértő lefitymálóan “valószínűleg átlagos méretűnek” jellemezte az állatot, megjegyezve, hogy akadnak kétszer ekkora példányok is. Valóban, a Wikipedia szerint láttak már 3,3 méter hosszú, 4,2 méter magas, 2300 kilométeres kilogrammos holdhalat is.
Uszadékfának nézték
A halat Adelaide-től 80 kilométerre délre, az ausztráliai Coorong Nemzeti Park területén találták. A holdhal sajátos megjelenése miatt Linette Grzelak, a partra vetett példány felfedezője elsőre azt hitte, csak egy nagyobb uszadékfát lát. „El se hittem, hogy ez igazi, amíg rá nem gugliztam” – mondta a BBC-nek. Társa, Steven Jones évekig halász volt. „Ő tudta, hogy mi ez, de még ő se látott soha ilyet az életében” – mondta Grzelak.
Ártalmatlan jószág
A holdhal, döbbenetes mérete és fenyegető kinézete ellenére az emberre teljesen ártalmatlan, még ha olykor magas hátúszója miatt cápának is nézik. Valójában medúzákon él, amikből rengeteget kell ennie, mert a medúza nem az a kifejezetten tápláló étel.