
Halálbüntetés járhat mostantól az orvvadászoknak Kenyában
Az eddigi büntetés nem jelentett elég visszatartó erőt.
Halálbüntetéssel sújtható az orvvadászat február végétől Kenyában – jelentették be azt a célt kitűzve, hogy felszámolják a vadvilágot fenyegető bűnözést.
2013 óta már a vadvédelmi törvény szerint életfogytiglani börtönbüntetés vagy 200 ezer dolláros bírság is kiszabható az orvvadászokra, de Najib Balala turizmusért és vadvilágért felelős miniszter véleménye szerint ezt nem volt elég elrettentő.
Afrika nagy részén szervezett bűnözői körök csúcstechnológiával vadásznak az állatokra, a szigorítással egyidőben a vadvédők állományát is növelik, illetve a felszerelésüket is fejlesztik.
Forrás: News360
Mindenki kidobja lomtalanításkor, pedig 22 karátos aranyat tartalmaz
Fenntartható és gazdaságos módszert találtak egy svájci egyetem kutatói az arany kinyerésére különböző, a háztartások legtöbbjében megtalálható tárgyakból. Mutatjuk, mely elektronikai berendezések rejthetnek nemesfémet.
0 seconds of 1 minute, 16 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Keyboard Shortcuts
Shortcuts Open/Close/ or ?
Play/PauseSPACE
Increase Volume↑
Decrease Volume↓
Seek Forward→
Seek Backward←
Captions On/Offc
Fullscreen/Exit Fullscreenf
Mute/Unmutem
Decrease Caption Size-
Increase Caption Size+ or =
Seek %0-9
Next Up
A Magyar Maugli Zanzibár után itthon készül vadállatokat menteni
07:31