Foci-Eb: Németország-Magyarország - 2:0 a végeredmény

Startlap - Startlap
Jamal Musiala lőtte a magyar kapuba a németek első gólját, a másodikat Ilkay Gündogan.

Magyarország a második meccsén, az Európa-bajnokságon Németországgal szemben lépett pályára. Bár a magyarok sokkal jobban kezdtek, mint a svájciak ellen, sőt az egész meccs alatt más arcát mutatta a csapat, végül kikaptak a németektől 2:0-ra. Az első gólt Jamal Musiala lőtte a 21. percben, míg a második a 67. percben talált a magyar hálóba Ilkay Gündogan révén. Ezek után a válogatott már nehezebben játszott, bár végig hajtották magukat a fiúk.

90+3. perc. Szoboszlai Dominik és Marco Rossi is sárgalappal zárta a mérkőzést.

90. perc. Orbán lőhetett kapura, de Kimmich még időbe tudott lépni. Hiába volt ez jó helyzet, nem lett belőle gól.

89. perc. Buktatásért Mittelstadt sárgát kapott.

87. perc.  Kevéssel a vége előtt Sallai és Varga lejött, Csoboth és Gazdag pedig pályára lépett.

81. perc. Führich lőtt a magyar kapura, de nagyon messze került attól, hogy ez veszélyes legyen.

78. perc. A magyar csapaton már érződik a vesztes játék

72.perc. Németek dupla cserét hajtanak végre: Andrich és Musiala távoztak, Can és Fuhrich álltak be. A német szurkolók már ünnepelnek, ugyanakkor a játékosok még nagyon komolyan veszik a meccset.

67. perc. Gündogan belőtte a németek második gólját. Passzok tucatjával kavarták meg a magyar védelmet. Gündogan a kapuval szemben teljesen egyedül maradt, de nem hibázott.

64. perc. Nagy Ádámot Kleinheislerre cserélték be.

60. perc. A léc fölé fejelte Varga a labdát, miután Sallai bal oldalról beadta neki.

55. perc. Gulácsi két hatalmas védéssel mutatta be, hogy nem véletlenül áll a magyarok kapujában.

53. perc. Néhány mozzanatában lassú, de ugyanakkor szép támadással indultak meg a magyarok.

48. perctől Egyre jobban éledezik a magyar válogatott.

46. perc. Németek járatják a labdát kis híján egy percig.

Véget ért az első félidő, 1:0 Németország javára

45.perc. Majdnem megszületett az első magyar gól, de les miatt nem adták meg.  Szoboszlai szabadrúgását követően Bolla fejelt kapura, amit a német Neuer igazán szépen védett. Aztán a kipattanót Sallai befejelte, de hiába került a labda a hálóba, a les egyértelmű volt.

44. perc. Sajnos magyar játékosnál egyre kevesebbet van a labda, a németek fölénye már egyértelmű.

38. perc. Folyamatosan helyzetben vannak a németek, sorra jutottak szögletekhez.

36. perc. Musiala bal oldali beadását kifejelte Kerkez, majd a szöglet végül Varga mentett.

Bár a németek vezetnek eddig egy góllal, a magyarok keményen menetelnek a meccsen.

Magyar Péter is ott van fiaival a meccsen

26. perc. Szoboszlai lőhetett szabadrúgást, a német kapus azonban nagyot vetődve védett.

21. perc. Gólt lőtt a német válogatott, Musiala.

Fotó: AFP

17. perc. A német válogatott már a harmadik szögleténél tart.

Orbán Viktor is ott van a Németország-Magyarország meccse a stuttgarti arénában.

Orbán Viktor Stuttgartban
Fotó: AFP

12. perc. Érkezett az első német szöglet, Bolla kifejelte.

Az elmondható tíz perc után, hogy a magyarok sokkal jobban játszanak eddig, mint Svájc ellen, az első meccsükön.

7. perc. Az első magyar szöglet Szoboszlaitól

6. perc. A németek kapura lőttek, de Gulácsi simán kezelte a helyzetet.

1. perc. Szoboszlai azonnal labdát szerzett, majd Vargát indította, a német kapus, Neuer hatalmasat védett.

Elkezdődött a meccs

A magyarok fehér szerelésben játszanak, ahogyan Svájc ellen is.

A csaknem 55 ezer néző befogadására alkalmas stuttgarti MPH Arénában játszott szerdán a magyar válogatott a németekkel. Az Európa-liga 2020-as döntőjének játékvezetője, a holland Danny Makkelie sípjelére kezdődött 18 órakor a magyar-német összecsapás.

A magyar és a német kezdőcsapat

Magyarország:
Gulácsi – Fiola, Orbán, Dárdai – Bolla, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

Németország:
Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt – Andrich, Kroos – Musiala, Gündogan, Wirtz – Havertz

Rossi két helyen változtatott

Stuttgart, 2024. június 18. Marco Rossi, a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon részt vevő magyar válogatott szövetségi kapitánya (b) és Gulácsi Péter kapus érkezik a csapat pályabejárására a stuttgarti MHP Arénában a házigazda német csapat elleni mérkőzés előtti napon, 2024. június 18-án.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A svájciaktól elszenvedett 3-1-es vereség után szokatlanul bizonytalan védelem összetételét bolygatta meg a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető, ugyanis a kapus Gulácsi Péter előtt Willi Orbán két oldalán nem az egyaránt meccshiánnyal küzdő Lang Ádám és Szalai Attila szerepel, hanem Dárdai és az előző meccsen jobb szélen kezdő Fiola Attila.

A több poszton is bevethető fehérvári futballista helyét pedig a támadóbb szellemű Bolla veszi át, míg a bal oldalon Kerkez Milos játszik majd.

A támadó trióhoz – Sallai Roland, Szoboszlai Dominik és Varga Barnabás – “nem nyúlt hozzá” Rossi, ahogy a két védekező középpályáshoz, Schäfer Andráshoz és Nagy Ádámhoz sem. Utóbbi 83. alkalommal öltheti magára a címeres mezt, ezzel Garaba Imrét megelőzve immár egyedüliként áll majd az örökrangsor tizedik helyén.

A németeknél Julian Nagelsmann szövetségi kapitány egyáltalán nem módosított a nyitómeccsen a skótokat 5-1-re verő csapat kezdő tizenegyén.

A csaknem 55 ezer néző befogadására alkalmas stuttgarti MPH Arénában játszik szerdán a magyar válogatott a németekkel. Az Európa-liga 2020-as döntőjének játékvezetője, a holland Danny Makkelie sípjelére kezdődik majd 18 órakor a magyar-német összecsapás.

Így vonultak szerdán a magyar szurkolók Stuttgartban

Az Origo.hu videóján jól látható, hogy hatalmas magyar tömeg vonult a Németország-Magyarország Európa-bajnoki csoportmeccs helyszínére, az MPH Aréna felé.

Az MTI szerint a drukkerek déltől a Mittlerer Schlossgartennél gyülekeztek, majd 14 órakor indultak el a találkozási ponttól mintegy négy kilométerre található létesítményhez.

A menet eleje 15 óra után néhány perccel megérkezett az MHP Arénához. A vonuláson nagyságrendileg ugyanannyi drukker vett részt, mint múlt szombaton a Svájc elleni nyitófordulós mérkőzés alkalmával Kölnben.

EURO-2024 - A magyar szurkolók vonulása Stuttgartban

A magyar drukkerek ugyanakkor már kedd éjszaka bemutatták hogyan is hangoltak Stuttgartban. A szurkolói zónában több száz magyar verődött össze, akik a keddi második találkozó végét követően hangos énekléssel hívták fel magukra a figyelmet.

Emellett a belvárosban több vendéglátóegységet szintén magyarok “foglaltak el”, ezt pedig kiaggatott zászlókkal és hangos skandálással jelezték.

Több magyar politikus is érkezett a meccsre

Orbán Viktor már délelőtt jelezte, hogy Stuttgartban tárgyal a Mercedes vezetőjével, ahogyan Magyar Péter is posztolt arról, hogy jelen lesz a Németország-Magyarország meccsen.

A nap igazi meglepetése viszont Novák Katalin lett, akiről alig hallani, mióta a kegyelmi botrány miatt lemondott.