Filmajánló: Titanic, aminek a forgatásán majdnem többen meghaltak
James Cameron rendező gondosan ügyelt arra, hogy a XX. század egyik legnagyobb közlekedési katasztrófáját, az RMS Titanic elnevezésű, Olympic osztályú utasszállítójának elsüllyedését a lehető legnagyobb hűséggel, valós szereplők megjelenítésével vigye vászonra.
A film több szempontból rekorder, és ebből csak az egyik a legtöbb Oscar-díj elnyerése (az 1959-es Ben Hurral és a 2003-as Gyűrűk urával holtversenyben) vagy az Oscar-jelölések legmagasabb száma (holtversenyben az 1950-es Mindent Éváról c. filmmel).
Sokan megbetegedtek a jeges vízben, vagy majdnem meg is haltak
A mozit vadonatúj stúdióban forgatták, a hajót eredeti méretében megépítették, 20 millió literes tartályt készítettek a hajó belsejében forgatott süllyedési jelenetekhez. A hatalmas létszámú statiszta-csapatot és a főszereplőket Cameron vasszigorral és törhetetlen kitartással igazgatta.
Az elhúzódó forgatás alatt a stáb számos tagja megbetegedett a jeges vízben újra és újra felvett jelenetek során, mások csonttöréseket szenvedtek vagy majdnem vízbe fulladtak. Még a főszereplők is fogadkoztak, hogy többet nem forgatnak a kissé túlzottan elhivatottnak tűnő rendezővel.
A film vezérszála szerelmi történet, de Cameron számára a társadalmi mondanivaló egyre fontosabbá vált a készítési munkálatok során. Célja a nagyközönség szembesítése volt a közelmúlt még élő történelmével, a katasztrófa valós emberi vonatkozásaival. A múlt eseményeinek és a jelen pillanatainak összefonódását a film történetvezetése során alkalmazott időbeli ugrásokkal biztosította.
2018. június 09. (szombat) 18:55 TV2