Fenyő-gyilkosság: őrizetbe vették Gyárfás Tamást
Gyanúsítotti kihallgatását követően bűnügyi őrizetbe vették Gyárfás Tamás volt úszószövetségi elnököt és médiavállalkozót Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedd este. Emberölésre való felbujtással gyanúsítják.
2017. október 31. óta folytatták a nyomozást a Fenyő János sérelmére 1998. február 11-én előre kitervelten elkövetett emberölés ügyében. Fenyőt a Margit utcában gyilkolták meg, amikor a piros lámpánál megállt az autójával. Az elkövető egy másik kocsiból ugrott ki és 19 lövést adott le a médiavállalkozóra, aki azonnal meghalt.
“Kőkemény bizonyítékok”
A PestiSrácok kedden honlapján azt írta: Gyárfás Tamást a Nemzeti Nyomozó Iroda azzal gyanúsítja, hogy több mint húsz évvel ezelőtt megbízást adott a magyar olajmaffia “vezérének, Portik Tamásnak, hogy likvidálja legnagyobb üzleti ellenfelét”, Fenyő Jánost.
A portál szerint “kőkemény bizonyítékok”, köztük egy hangfelvétel van a rendőrség birtokában. Ezen az – Energol-vezér által készített, tizennégy éves – felvételen Portik Tamás és Gyárfás Tamás beszélgetése hallható – írta a PestiSrácok.
Az Országos Rendőr-főkapitányság múlt kedden közölte honlapján, hogy a rendőrség tovább folytatja a nyomozást a Fenyő-gyilkosság ügyében, az eljárás célja a korábbi nyomozás során ismeretlenül maradt megbízó személyének megállapítása.
Márciusban már kihallgatták
Mint felidézték: az eljárás során a nyomozó hatóság március 22-én gyanúsítottként hallgatta ki a jogerős szabadságvesztését töltő 50 éves P. Tamás magyar állampolgárt.
A Fővárosi Ítélőtábla 2017. május 19-én hozta meg másodfokú határozatát, amellyel lényegében helybenhagyta a két évtizeddel ezelőtti, négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság ügyében a korábbi elsőfokú ítéletet, így jogerőre emelkedett Jozef Rohác életfogytiglani és Portik Tamás 13 éves szabadságvesztés büntetése.
Portik Tamás az Aranykéz utcai robbantás felbujtójaként kapott 13 évet, mert ő adta az utasítást Jozef Rohácnak Boros József megölésére. A Fenyő-gyilkosság megbízójára az eljárás során nem derült fény, abban az ügyben Portikot nem vádolták meg.
Forrás: MTI
Címlapfotó: MTI – Balogh Zoltán