"Az idő múlásától nem félek, mert csak magamhoz visznek közelebb az évek”
64 évvel ezelőtt a mai napon született Katona Klári.
Ő volt az első női előadó, akinek a magyar könnyűzene négy nagy emblematikus énekesnője – Kovács Kati, Koncz Zsuzsa, Zalatnay Sarolta és Harangozó Teri – után önálló nagylemeze jelent meg Magyarországon.
Énekelni 1966-ban, 13 évesen kezdett. Kezdetben a Kék Csillag, majd a Neoton együttes énekese volt, majd szólistaként folytatta. 1969-ben már énekelt a televízióban.1970 nyarán már versenyzőként indult a Tessék választani!-n a Kíváncsi lennék rá és az Iránytű c. dalokkal. 1971-ben szerepelt az év eleji Made in Hungaryn és a nyári Táncdalfesztiválon. A Bővizű forrás című dalával az 1972-es Táncdalfesztiválon előadói díjat kapott. Később is rendszeresen szerepel hazai és külföldi tánczenei fesztiválokon. 1975-ben a Made in Hungary-n első díjat nyert Koncz–Szenes: Ablak nincs az emberen című dalával, melyet eredetileg Kovács Katinak írtak. 1976-tól a legtöbb dalát néhány éven át Demjén Ferenc írta és a Bergendy-együttes kísérte. Első díjat nyert a Metronóm ’77 fesztiválon, Demjén Tíz percet az évekből című dalával. 1978 elején folytatódott a sikerszéria Demjénnel, ugyanis februárban a Tessék választani!-n a Ne sírj c. dallal nyert előadói díjat. 1980-ban Kubában az év külföldi énekesnője lett. 1981-ben Presser Gáborral kezdett dolgozni. 1981 végén a Titkaim c. album hozta élete legnagyobb sikerét, mely a Presser–Sztevanovity szerzőpárossal való ötéves együttműködés első darabja volt. Az LGT által kísért lemez mind a közönség, mind a szakma körében elismert volt, a művésznő Pop-Meccs szakmai szavazásán az év énekesnője díjat nyerte el 1982-ben.
Több zenés darabban is szerepelt, 1984-ben Lionel Bart Olivér, 1985-ben pedig Victor Máté két művében, a János, a vitéz, illetve az Itt élned, halnod kell c. musicaljében énekelt.
1992-től maga írta dalait, olyan zenész- és szerzőtársakkal kiegészülve, mint Szakcsi Lakatos Béla és Babos Gyula. Ebben az időszakban három stúdióalbuma jelent meg: az 1992-es …neked, az 1996-os Fekete gyöngy és a 2001-es Most. Később több tévécsatornán szerepelt műsorvezetőként, majd a Magyar Telekom adománygyűjtő szolgáltatásának szóvivője, „arca” lett.
Címlapfotó: MTI – Illyés Tibor