Alternatív valóságban él a kormánypárti sajtó
Mintha egész más szavazásról írnának: visszavert támadás, jó döntések, kompromisszum – így “tájékoztatja” olvasóit a kormányközeli sajtó a szerdai EPP-szavazásról – írja a hvg.hu.
A tények
Szerda este azonnali hatállyal határozatlan időre felfüggesztették a Fidesz néppárti tagságát. Az erről szóló javaslatot 190-en szavazták meg, ellene mindössze 3-an voksoltak.
Indul a valósággörbítés
Ilyen történések után lapozták fel a portál munkatársai csütörtök reggel a kormányközeli lapok friss számait, kíváncsiak voltak ugyanis, mi mindent találnak majd bennük. Nem kellett erőlködni: valamennyi egész más színben tálalja az EPP-s voksolást, néhol egészen döbbenetes reakciókat hozva.
Mi így szoktunk leszállni
„Nem tűrtük, hogy megalázzanak” címmel számol be a témáról a Ripost. A lap cikke szerint a szerdai voksolás során „kompromisszum született az Európai Néppártban”, a Fidesz pedig önként függesztette fel tagságát. Az írásból a szokásos sorosozás sem maradt ki. És ennyi, néhány sor után már a „korrupciógyanúba keveredett” MSZP-sről, Ujhelyi Istvánról írnak.
Rugalmas elszakadás
A Magyar Hírlap sem aprózta el, címlapon – Orbán Viktor fényképével – „visszavert támadásként” értékelik a szerdai eseményeket, kiemelve a kormányfő tegnapi mondókáját, miszerint őket nem lehet sem kizárni, sem felfüggeszteni. Aztán olyan is van, hogy „minket innen el akartak takarítani a balliberális erők”. A cikk egyébként egészen sokára, csak a 4. oldalon tűnik fel. Előtte dőlten, félkövéren szedve, kicsit nagyobb betűtípussal az ingyentankönyvről lehet informálódni. Végül is miért kellene a kormánypártot érintő ügyeket rögtön az első oldalra tenni, nem?
Megállíthatatlan Fidesz
Az azóta újra kormányközeli szélben hajózó Magyar Nemzet egész visszafogottan ír a témáról. Címlapon a miniszterelnök véleménye virít, miszerint „jó döntést hoztunk”, de az erős állítások azért ebből sem maradtak ki. Rögtön az első oldalon Soros György, a migráció, és a megállíthatatlan Fideszt szajkózzák. A lap idézi Deák Dániel politológust, aki szerint „Weber nem érdekelt a Fidesz távozásában, hiszen annak legnagyobb vesztese mindenképpen ő lenne”.