A popzene királya, a moonwalk atyja 60 éves lenne
„Mielőtt megítélnél engem, próbálj meg szeretni, és nézz a szívedbe. Aztán kérdezd meg, hogy ismered-e a gyerekkoromat.”
Ez az, ami nem jutott Michael Jacksonnak, így nem véletlenül beszélt róla.
Életében mindig is kiemelt szerep jutott a gyermeki énnek, és nem véletlen, hogy felnőni igazából sosem volt képes, mindig megmaradt kisgyereknek, mégpedig éppen azért, mert gyerekkora távolról sem volt átlagos, tulajdonképpen nem is volt.
Az 1958. augusztus 29-én született Michael Jackson ugyanis már hatéves korában tagja lett a Jackson 5-nak, amelyet édesapja alapított, aki vasipari munkás volt, valamint R&B énekes is. Összesen nyolc testvére volt, de az hamar kiderült, hogy a kis Mike különleges, van benne valami egyedi, ami a többiek fölé emeli, s tehetségére Fred Astaire is felfigyelt.
Tízévesen már lemezszerződése volt, egy évvel később pedig tévében szerepelt, s miközben a Jackson 5 is nagy sikerre tett szert, Michael szólókarrierje is elkezdődött.
Ben című slágere rögtön a toplisták élére is került 14 éves korában, majd egyre nagyobb sikereket ért el. A csúcsot természetesen az 1982-es Thriller című album jelentette, amelynek 11 számából hét felkerült a Billboard Top10-es listájára. Az albumból 50 milliót adtak el, ami a mai napig csúcsnak számít.
A pop királya nem is állt le, egymást érték a nagyobbnál nagyobb slágerek, a sikeresebbnél sikeresebb albumok, és nagyjából olyan legenda övezte, mint Elvis Presleyt, akinek a lánya, Lisa Mary Presley a felesége is volt.
De nemcsak zseniális énekhangja tette különlegessé Jackót, hanem például az olyan klipek, mint a Thrilleré, amely az elsők között mesélt el történetet képi világával is.
Vagy felejthetetlen tánclépései, mozdulatai, mint például a moonwalk.
Zenéje egyedülálló volt, ráadásul rengeteget tett az emberekért. Lionel Ritchie-vel együtt írták meg a We are the World című számot 1985-ben, amellyel az afrikai rászorulóknak akartak segíteni. Michael Jackson egyébként is rengeteget tett az afroamerikaikért, ráadásul rendszeresen adakozott kórházaknak, hátrányos helyzetű gyerekeknek, alapítványt hozott létre, gyermekalapítványokat támogatott, beteg gyerekeket támogatott, szegény családoknak ingyenjegyeket biztosított, és így tovább.
„Valakinek odaadni a szívedet többet ér, mint a világ összes pénze” – mondta egyszer.
És így is gondolta, mert óriási szíve volt. Ahol tudott, segített.
Utolsó szólóalbumát 2001-ben adta ki, utána eltűnt a rivaldafényből. Aztán 2008-ban úgy volt, hogy egy évvel később turnéra indul, ám 2010-re halasztották. Akkor sokan azt gondolták, hogy egészségügyi állapota miatt csúsztatták el fellépéseit. Végül 2009. június 25-én, 50 éves korában hunyt el.