A magyar olimpikonok szinte aprópénzt kapnak az ázsiaiakhoz képest
A legbőkezűbbnek Hongkong bizonyult, a Kínához a britektől visszakerült városállam két párizsi győztese – a női párbajtőrben diadalmaskodó Kong Man Vaj Vivian és a férfi tőrözőknél címét megvédő Cseung Ka Long – egyetlen elsőségért egyformán 700 ezer eurónyi összeget (276 millió forint) kapott, míg a legjobban dotált friss olimpiai bajnokok sorában az első tízbe egyetlen európaiként bekerült Léon Marchand-nak, a franciák négy aranyat és összesen öt medált nyert úszójának be kellett érnie 335 ezer euróval (135 millió forint) – írja az MTI az insidethegames.biz portál elemzése alapján.
Még rosszabb az összehasonlítás a kínai úszó Csang Jü-fej esetében, aki hat érmével a legtöbb medált szerezte a játékokon, ám így is csak 205 ezer eurónyi összeget (81 millió forint) keresett ötkarikás csúcsteljesítményével.
Nála jóval jobban járt a férfias kinézetű tajvani bokszoló, a női mezőnyben engedélyezett indulásával nemzetközi vihart kavart Lin Jü-ting, akinek a tajvani vezetés 655 ezer euróval (258 millió forint) dotálta az 57 kilósok között szerzett bajnoki címét. A szintén tajvani férfi tollaslabdázó páros, Li Jang és Vang Cse-lin is ugyanakkora összeget kapott, miután sikeresen megvédte olimpiai bajnoki titulusát Párizsban.
Hongkong és Tajvan jutalmazási nagyvonalúságát megközelíteni leginkább még a Fülöp-szigetek tudta, amelynek legsikeresebb reprezentánsa, Carlos Edriel Yulo a férfi tornászoknál talajon és ugrásban kiérdemelt aranyérmeiért 365 ezer eurónyi pénzdíjat (144 millió forint) kapott.
Míg egy hongkongi aranyérmesnek 276 millió forint, egy tajvaninak 258 millió forint, egy fülöp-szigetekinek pedig 144 millió forint jár, az aranyérmes magyar sportolók 55 millió forintot kaptak a medáljukért.
Címlapkép: AFP