A magyar falu, ahol két éve nem történt bűncselekmény
A magyar falu, ahol két éve nem történt bűncselekmény
Az apró településen munkanélküli és közfoglalkoztatott sincs, és az országszerte jellemző tendenciákkal ellentétben itt a népesség egyre csak nő, olyannyira, hogy tíz év alatt megduplázódott a lakosság száma. Részletek itt.
Csernus Imre: Megy a jajveszékelés, a kifogások keresése ahelyett, hogy cselekednénk, élnénk
Hogyan kezeljük a járvány okozta bezártságot és félelmet, és miért nem ez a jó út? Erről beszélt Csernus Imre legfrissebb interjújában. Abnormális fogyasztási hullámok, valódi megoldások helyett tüneti kezelés, és alapjaiban elrontott hozzáállás. A pszichiáter szerint az élet már nem lesz ugyanolyan, de ettől nem kell kétségbe esni. A beszélgetés legjobb részeit ebből a cikkből ismerheted meg.
Fél Budapest kiment az utcákra örülni a tavasznak: fotókon a boldogan söröző, sétálgató, ücsörgő városlakók
Az átmenetileg beköszöntött, a szokásos februári időjáráshoz képest rendkívüli meleg kiűzte az utcára az embereket. Pár napig úgy festett a főváros, mintha nem a pandémia közepén járnánk. Galéria.
Az Arizonai Egyetem alvásszakértője elmondta, hogyan lehet egy perc alatt elaludni
Dr Andrew Weil egy nagyon egyszerű légzéstechnikára esküszik, amiről egy rövid leírást és egy videót is közölt. Állítják, hogy a módszer szinte azonnali elalváshoz vezet, és minél többet alkalmazzuk, annál hatékonyabban működik majd. Íme.
Barackpálinkákat tesztelt a Nébih: kiderült, melyik a legjobb
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) alapos vizsgálatot végzett, minőségi és biztonsági szempontokat egyaránt figyelembe vettek. Élelmiszer-biztonsági és beltartalmi jellemzőik tekintetében minden tesztalany jól szerepelt, de a minőségi mutatók esetében sajnos ugyanez már egyáltalán nem mondható el. Szerencsére azért akadt olyan pálinka is, ami minden téren remekelt. A Nébih vizsgálati eredményeit ebben a cikkben ismertetik.
Az USA Közlekedésbiztonsági Hivatala elárulta, mi volt a legfurcsább dolog, amit tavaly el kellett kobozniuk
Az ilyen hírek rendszerint magasra teszik a lécet, de most valmi olyasmiről van szó, ami felülmúlja az eddigi felhozatalt. Bővebben.
Egy különös, hullámpalával borított, üllői családi ház lett az év épülete
Idén 16. alkalommal osztották ki az Építészfórum szervezésében a Média Építészeti Díjat. A 180 versenymű közül 10 került a döntőbe, és a címben említett szokatlan házon túl több más épület érdemelt díjat. Videó és további részletek itt nézegethetők.
Két szuper trükk, amivel pillanatok alatt leolvaszthatod a fagyasztód
Mivel a hűtő általában tele van, és ha egyszerűen áramtalanítod a gépet, majd megvárod, amíg elolvad minden jég, az rendkívül sok idő, ezért a hűtőszekrények leolvasztása tipikusan a sokáig halogatott konyhai tevékenységek közé tartozik. Erre a linkre kattintva két olyan házi praktikát ismerhetsz meg, amelyeknek köszönhetően csomó időt nyerhetsz, és az egyik még a jégszekrény fertőtlenítésében is segít.
“Nemhogy örülnének ezek a nők, hogy ingyen plasztikázzák őket odalent” – áldozathibáztató kommentekkel döngölik földbe a szülészeti erőszak áldozatait
Ez humorérzék kérdése. Egyik barátoméknak is benyögte a doki hogy plusz egy öltés 20 ezer. És kacsintott. Majd jót röhögtek rajta.
Az nlc.hu oldalán három héttel ezelőtt jelent meg egy írás a gátmetszés, gátrepedés utáni, hagyományosnak mondható gyakorlatról, amelynek során a férjöltés, férjcsomó névre hallgató extra öltéssel szűkítik a női hüvelyt. A cikkben nők százai osztották meg traumájukat, akik nem kértek a férjöltésből, sem az összekacsintó “poénkodásból”, aztán megindult a kommentáradat.
A barbár eljárásnál is elképesztőbb volt, ahogyan a témára reagáltak. Ebben a cikkben változtatás nélkül közlik a legdurvább hozzászólásokat, és elmagyarázzák, hogy igazából az áldozathibáztató kommentelő valójában saját magát próbálja megmenteni keresetlen megjegyzéseivel. Áldozathibáztatás és tabusítás 2021-ben, Magyarországon.
A harvardi csillagász, aki szerint 2017-ben egy idegen objektum haladt át a Naprendszeren: “Egyáltalán nem vagyunk bámulatosak, ezért nem akar felkeresni minket senki sem”
2017 egy történelmi csillagászati felfedezés éve volt: először azonosítottak csillagközi látogatót a bolygórendszerünkben. Avi Loeb, a Harvard Egyetem Csillagászati Tanszékének vezetője úgy véli, egy mesterséges objektumnak voltunk szemtanúi. Az ‘Oumuamua” névre hallgató test azóta is lázban tartja a tudományos közösséget, Loeb viszont széles körben nevetség tárgyává vált, idős tudósok hírnevüket féltve, titokban merik csak elárulni neki, hogy támogatják elméletét. A 24.hu interjút készített Avi Loebbel, a teljes beszélgetés itt olvasható.