5 centis ceruza volt Barbara combjában – két kórházban sem vették észre
Két kórházban sem vették észre az öt és fél centiméteres ceruzát, amely egy iskolai baleset során beletört Barbara combjába – írja a Délmagyar.
A baleset január végén történt. Barbarát felbuktatták és a kabátzsebében lévő ceruza – átfúrva a kabátot és a nadrágot – a mindszenti kislány combjába fúródott.
Az eltört íróeszköznek csak a felét találták meg, de mivel a seben semmi különös nem látszódott, egy idő után nem keresték tovább a hiányzó részt a tanárok és a diákok.
Barbara ugyanakkor lábra sem tudott állni a fájdalomtól. A háziorvos a szentesi kórházba küldte a kislányt, ahol az orvos néhány szálkán kívül mást nem talált. Kitisztította, fertőtlenítette, és onnantól kezdve 1-2 naponta kellett járnia kötözésre.
Mivel azonban a seb nem gyógyult, másodszorra a háziorvos a hódmezővásárhelyi kórházba irányította Barbarát, ahol antibiotikumos kezelést ajánlottak és kötözéseket.
– Egy hétre rá a seb csúnyán bepirosodott, a környéke fel volt puffadva, és már váladékozott is. Ismét Hódmezővásárhelye mentünk, a sebészetre, ahol szintén nem tettek vele mást, mint hogy átkötözték – mesélte a kislány édesanyja a Délmagyarnak.
Végül a szegedi gyermekklinikán röntgenfelvétel készült a sebről, amiből kiderült, hogy egy 5 és fél centiméteres ceruzadarab volt befúródva Barbara combjába, ami körül már tályog keletkezett. A kivizsgálás után kiműtötték a ceruzacsonkot.
– El sem merem képzelni, mi lett volna a vége, ha nem küldenek bennünket Szegedre. A kislányom minden orvosnak elmondta, amikor nyomkodták a sebet, hogy szúr, de egyikben sem merült fel, hogy alaposabban megvizsgálják. Nekem kellett volna mondanom, hogy csináljanak röntgent? – háborgott az anyuka, aki már azon gondolkozik, ügyvédet fogadnak, és pert indítanak a két kórház ellen.
A szentesi kórház azóta kivizsgálta az ügyet. Pásztor Imre orvos-igazgató szerint az első ellátást végző orvosuk kereste a ceruzát, és helyi érzéstelenítésben a sebet is igyekezett feltárni. “Röntgen szakorvos kollégánk pedig elmondta, a rutinszerűen végzett röntgenek nem alkalmasak grafit, illetve színes ceruza kimutatására, erre speciálisan beállított vizsgálati eljárások szolgálnak. Erről egyébként magam is kísérletszerűen meggyőződtem.”
A hódmezővásárhelyi kórház egyelőre nem válaszolt a lap megkeresésére.
A címlapkép illusztráció (MTI/Czeglédi Zsolt)