10 program, amire érdemes ellátogatni az ünnepi hétvégén
Hollókő
Szombaton folklór programokkal kísérve a népi életet mutatják be az Ófaluban, majd szentmisét és este népzenei koncertet tartanak.
Vasárnap és hétfőn számos fellépő szórakoztatja az odalátogatókat, hétfőn pedig érdemes váltóruhával is készülni, hiszen a szlogenük szerint „Nő nem marad szárazon.”
Mezőkövesd
A Matyó Húsvét rendezvény programjai a hagyományőrzés mellett modernebb koncerteket, eseményeket is kínálnak.
Sopron
A Tavaszi Napok részeként húsvét hétvégéjén, március 31-én és április 1-jén a Fertőrákosi Kőfejtő és Barlangszínházban családi napot rendeznek.
Rimóc
Rimócon az ünnep katolikus hagyományait tartják szem előtt, a feltámadás körmenetre felöltik a népviseletüket. Ez nem turistalátványosság, hanem inkább a vallás gyakorlása, olyanoknak ajánljuk, akik maguk is hívőként szeretnének részesei lenni az ünnepnek.
Ópusztaszer
Az ország egyik legnagyobb húsvéti rendezvényén korhű ruhákba öltözött menyecskék, legények elevenítik meg az ünnepi szokásokat. A vendégek elleshetik olyan hagyományos mesterségek titkait, mint a bútorfestés és a fafaragás, megismerhetik a húsvéti tojásfestés praktikáit, és kiderül, miként kell a legfinomabb húsvéti kalácsot sütni.
A lányok itt sem ússzák meg szárazon, hétfőn a népviseletbe öltözött legények vödörrel locsolkodnak.
Gödöllő
A Gödöllői Királyi Kastélyban április elsején rendezik meg a szezonnyitó családi Ibolya-napot, amelyen Erzsébet királyné kedvenc virága jegyében zajlanak a programok. Ezen a napon igazi királyi fogadtatásban részesülhetnek az érdeklődők a díszteremben. Hétfőn kézműves foglalkozások, interaktív játékok, társasjáték-bemutató, tánctanítás, arcfestés, tojásfestés, húsvéti kisállat-simogató várja majd a gyermekeket.
A felnőttek megnézhetik a virágkiállítást, néptáncbemutatót és népzenei koncertet, de fel lehet majd fedezni Erzsébet királyné lakosztályát, az istállót és a Lovardát is.
Budapest
Március 30-án kezdődik az idei Budapesti Tavaszi Fesztivál, amelyen a húsvéti ünnepkör több produkcióban is megjelenik.
A Budapesti Tavasz Vásáron pedig az ételeken és a kézműves portékákon van a hangsúly.
A Várkert Bazárban hímestojás-kiállításon és népi iparművészek bemutatóján ismerkedhetünk meg a hagyományos tojásdíszítésekkel, megkóstolhatjuk a népi gasztronómia remekeit. A gyerekeket kézműves foglalkozások, festhető óriástojások, tojásírás, különböző ünnepi díszek készítése, gyöngyfűzés és puzzlekészítés várja
A Vasúttörténeti Parkban hétfőn tojásfestés, nemezelés, gyertyaöntés vagy húsvéti kosárfonás lesz a program.
Címlapfotó: MTI – Szigetváry Zsolt