10 másodperc alatt feltöltődhet egy telefon, ha kicserélnénk az aksiban egy alkatrészt
Az amerikai Drexel Egyetem kutatói olyan akkumulátortechnológiát fejlesztettek ki, amivel rendkívül rövid idő alatt fel lehetne tölteni a mobilokat, laptopokat, elektromos autókat és minden egyéb eszközt, ami jelenleg akkumulátorral működik – írja a HVG.
A kutatók ehhez egy korábban nem alkalmazott megoldást kísérleteztek ki. Az MXene nevű nanoanyagból hoztak létre olyan elektródákat, melyekkel a mai, kémiai akkuk extrém gyors töltése valóra válhat. Az anyag igazán jó vezető, de e mellett az ionok szabad áramlását is elérhetővé teszi.
Ezek alapján egy okostelefont másodpercek, egy elektromos autót pedig percek alatt fel lehet majd tölteni. Ez azért is fontos mérföldkő, mivel az elektromos autókkal szemben a túl kicsi hatótávolsága, és a hosszú ideig tartó töltés ellenérzést kelt a vásárlókban. Így azonban nem sokkal fog tovább tartani az egész, mint egy sima tankolás.
A Drexel szakemberei szerint a kész termék megjelenése még több évbe telhet, ugyanakkor kifejezetten praktikussá teszi az, hogy nem egy teljesen új típusú akkumulátort kell legyártani, csupán egy alkotórészét kell kicserélni.
Forrás: HVG
Képek: Pixabay / nickypung / drexel.edu