
Tinédzserkori hüvelyszárazság? Ki gondolná!
A hüvelyszárazságot sokan kizárólag a menopauza tünetének és velejárójának tekinthetik, azonban korántsem erről van szó: a kellemetlenségek bármely életkorban, akár már tinédzserkorban is megjelenhetnek.
Álljunk hozzá nyitottan!
Az egészséges szülő-gyermek kapcsolat alapja a nyílt és őszinte kommunikáció: a női nemi szervek működését és esetleges betegségeiket illetően ez különösen fontos.
A már menstruáló, gyakran éppen ilyenkor szerelemre lobbanó tinédzserek esetében a hormonális változások és a szexuális élet esetleges kezdete okozhat problémákat.
A hüvelyszárazságot ebben az életkorban is számos tényező előidézheti: az iskolai stressz, a népszerű fogyókúrák, az intenzív sport, a lelki problémák és a gyógyszerek – például fogamzásgátlók, antihisztaminok – mellékhatásai mind-mind hozzájárulhatnak a tünetegyüttes kialakulásához.
A probléma nem csupán kellemetlenségekhez vezet a mindennapi élet során, hanem hosszabb távon a hüvelyflóra egyensúlyát is veszélyeztetheti: ezért különösen fontos, hogy olyan érzelmi közeget biztosítsunk kamasz gyermekünk számára, ahol nyíltan és őszintén kereshet minket a problémáival.

Van megoldás a problémára
A hüvelyszárazság kezelése az okok feltárásával kezdődik. A probléma gyökerének megszüntetése – például a stressz csökkentése, az egészségesebb táplálkozás, illetve a túlzott fizikai megterhelés elkerülése – kulcsfontosságú a hosszú távú megoldáshoz. Az érintetteknek fontos megérteniük, hogy a hüvelyszárazság nem szégyellnivaló, és érdemes szakember segítségét kérni, hogy megfelelő módszerekkel szüntethessük meg a problémát.
Amennyiben a hüvelyszárazság problémát okoz a szexuális életben, pillanatnyi segítséget jelenthet a síkosító alkalmi használata: ez segítheti a behatolást, ugyanakkor nincs regeneráló hatása, ezért csak átmeneti enyhülést nyújt. Rendkívül fontos emellett a gumióvszer használata: amellett, hogy véd a nemkívánt terhességtől és a nemi betegségektől, a hüvelyhámot is óvja az apró sérülésektől.
A hosszabb távú kezeléshez hormonmentes hüvelyi hidratáló termékek – például ápoló hüvelykúpok, krémek – rendszeres alkalmazása javallott. Ezek a készítmények általában hialuronsavat, emellett gyógynövényi összetevőket vagy tejsavat tartalmazhatnak, amelyek hidratálják és regenerálják a hüvelyhámot, ezzel a fertőzéseket is segítenek megelőzni. Napi rendszerességű, legalább 10-20 napos kúraszerű alkalmazásuk jelentősen enyhítheti, vagy akár meg is szüntetheti a hüvelyszárazság tüneteit. Ezek a készítmények hosszú távon is orvosolhatják a problémát, ugyanis a hidratáló alapanyagaik segítségével regenerálják a hámréteget, és helyreállítják az egészséges hüvelyflórát.
HIRDETÉS
Hüvelyszárazság? Enyhítse tartósan!
A hialuronsavat és gyógynövénykivonatokat tartalmazó, hormonmentes Cikatridina hüvelykúp enyhíti az együttlétek során és a mindennapokban jelentkező hüvelyszárazság okozta tüneteket. A hialuronsav nedvességgel tölti fel a hüvelyhám kiszáradt szöveteit, elősegíti a hámosodást, és táplálja a szöveteket. Igazoltan hatásos és biztonságos az intimtájékon jelentkező, viszkető-feszülő érzés enyhítésében. Bármely életkorban, bármilyen eredetű hüvelyszárazság esetén alkalmazható, akár hosszú távon is. A tartós hatásért a kúra szükség szerint folytatható, ismételhető.
Patikában kapható gyógyászati segédeszközök /
Forrás: Phytotec Hungária Bt.
A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!