Te sem gondolnád: ez világunk egyik legnagyobb veszélye (x)

Startlap - Hirdetés
Hiába könnyítik meg – látszólag – a mindennapokat az újabb és újabb technológiai újdonságok, ha a digitális függőség és az állandó időhiány az éjszakai nyugalmunk rovására megy. Márpedig nagyon úgy tűnik, hogy a modern kor bizony együtt jár a fokozódó stresszel, a véget nem érő tennivalókkal, a mozgásszegény életmóddal – és mindezek miatt az alvászavarokkal is.

Mintha ma már természetes lenne az, hogy a legtöbben képtelenek vagyunk kiszakadni a mindennapok hajszájából. A munkahelyi és személyes határidők, feladatok nyomása állandó stresszt generál, ami miatt esténként sokszor úgy érezzük, hogy a kimerültségtől azonnal összeesünk. Amikor aztán végre ágyba kerülünk, a gondolataink cikáznak, és az elalvás egyre nehezebbé válik. Éjszaka gyakran felébredünk, és ahelyett, hogy pihennénk, egy megoldatlan problémán agyalunk. Ettől persze csak nő bennünk a feszültség, és még rosszabbul fogunk aludni – ha egyáltalán fogunk… Ez az ördögi kör kimeríti a testet és a lelket, és reggel fáradtan, nyugtalanul ébredünk, ami tovább rontja a következő napunkat. Neked is ismerős ez az állapot?

A krónikus stressz és az alvászavar veszélyes 

Az alváshiány és a folyamatos stressz nemcsak pillanatnyi problémákat okoz, de hosszú távon komoly egészségügyi kockázatot is jelent. A tartós kialvatlanság károsítja a szív- és érrendszert, az anyagcserét, az immunrendszert, sőt még emésztési gondokat és izomfájdalmakat is előidézhet. De sok mentális probléma hátterében is megtaláljuk az alvászavarokat: azok ugyanis felerősíthetik a szorongást, a depressziót, rontva az életminőséget. Ahhoz, hogy egyensúlyban tudjuk tartani magunkat és napról napra regenerálódni tudjon a szervezetünk és az agyunk, törekednünk kell arra, hogy megteremtsük a magunk számára ideális alvási környezetet, és kialakítsuk azokat az alvási szokásokat, amelyekkel valóban pihentetőek lesznek az éjszakáink. Összegyűjtöttünk ehhez pár tippet, amelyekből kedvünkre szemezgethetünk.

Tippek a pihentető alvásért 

A stresszt nem kerülhetjük el teljesen, de kezelhetjük, és az alvás minőségét sokszor apró életmódbeli változtatásokkal is javíthatjuk.

Kapcsoljuk ki a digitális eszközöket lefekvés előtt! Az okostelefonok, tabletek és televíziók által kibocsátott fény nehezíti az elalvást, és megzavarja a mélyalvást. Próbáljunk meg egy órával lefekvés előtt minden ilyen eszközt kikapcsolni, és zárjuk ki ezeket a hálószobából.

Alakítsunk ki állandó napirendet! Az állandó, következetes alvás-ébredés ritmus segít abban, hogy a test belső órája megfelelően működhessen. Még hétvégén is érdemes tartani a megszokott időpontokat és alvásmennyiséget, hogy a bioritmusunk ne boruljon fel.

Hozzunk létre nyugodt környezetet a hálószobában! A sötét, csendes és hűvös (18-20 fokos) szoba ideális feltételeket biztosít a pihenéshez. Az ágynemű és a hálóruha legyen kényelmes, természetes anyagú, hogy semmi ne zavarja a nyugodt alvást.

Sportoljunk rendszeresen, és étkezzünk egészségesen! A rendszeres, nem túl megerőltető mozgás és a kiegyensúlyozott táplálkozás hozzájárul az éjszakai pihenésünkhöz is. Figyeljünk oda arra, hogy a vacsorát lehetőleg elalvás előtt legalább 2-3 órával fogyasszuk el és az edzést se időzítsük az esti órákra, hogy a szervezetünk valóban regenerálódni tudjon alvás közben.

Sedacur forte: átmeneti segítség feszült időszakokban és alvászavarokban

A fenti lépések tetszőlegesen bővíthetők, hiszen mi tudjuk legjobban, mi segít nekünk a stresszoldásban és mire van szükségünk ahhoz, hogy reggelente igazán kipihenten ébredjünk. Ha pedig úgy érezzük, hogy a feszültség enyhítéséhez és az alvásunk javításához átmenetileg szükségünk lenne egyéb, kiegészítő segítségre, fordulhatunk a gyógynövényekhez is. A Sedacur forte olyan növényi gyógyszer, amely a népi gyógyászatban már régóta ismert nyugtató, altató hatású gyógynövények, a macskagyökér, komló és citromfű kivonatát tartalmazza. Ez a kombináció nappal oldja a feszültséget, este pedig segíti az elalvást, és pihentető alvást biztosít. A nappali koncentrációra nem hat hátrányosan, az autóvezetéshez szükséges képességeket sem befolyásolja. Patikában vény nélkül kapható.

Ha azonban az életmódváltás nem segít, fontos, hogy mielőbb szakember segítségét kérjük! Bár hajlamosak vagyunk természetesnek venni és legyinteni rájuk, a tartós stressz és az alvászavarok ugyanolyan komoly egészségi kockázatot hordoznak hosszú távon, mint bármely kezeletlen betegség.

Vény nélkül kapható gyógyszer / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ez is érdekelhet

képcím

Michelisz Norbi autója ihlette a még vadabb Hyundai Elantrát

képcím

A piros lap mindent megváltoztatott, parázs hangulatú...

képcím

Hivatalos: Őt tartják jelen pillanatban a legjóképűbb férfinak...