Kismamák tabuk nélkül beszéltek az aranyérről (x)

Startlap - Hirdetés
Az aranyér a kismamákat is érintheti. Szilvi és Anna tabuk nélkül beszéltek a terhesség nehézségeiről és a szülés után jelentkező aranyeres panaszokról…

Annának a várandósság hatodik hónapjától aranyere volt

Anna 28 éves volt, amikor első kisbabáját várta. Próbált mindennek utánanézni az interneten, a harmadik trimeszter elején megjelenő aranyeres tünetek mégis váratlanul érték.

– Bár a mai napig jó szívvel gondolok vissza a várandósságom időszakára, elég nehezen felejtem a hatodik hónaptól elkezdődött kínlódást a székrekedéssel és az aranyérrel. Az alfelemen jelentkező viszketés, a székelés közbeni erőlködés nagyon kellemetlen volt számomra – emlékszik vissza Anna. – Mára pontosan tudom, hogy az aranyeresség gyakran érinti az állapotos nőket, aminek az oka a székrekedéssel járó erőlködés mellett a növekvő magzatnak a medencére és a gátizomzatra nehezedő nyomása. Továbbá a terhesség hormonális változással is jár, amit lelkileg és testileg is tapasztaltam. A magas hormonszint lazítja az izmokat és fokozza a kismedence vérellátását, aminek következtében a helyi erek kitágulnak. Nálam sem volt másképp, megjelentek a tág aranyereim, és időnként fájtak is.

Szilvinek szülés után lett aranyere

– Lehet, hogy kicsit naiv vagyok, de a kisfiam születése előtt azt hittem, hogy maga a szülés fájdalmas lesz, de utána majd hamar elmúlnak a problémáim. Úgy gondoltam, hogy ez egy természetes folyamat: a nők már évezredek óta szülnek, majd a szülés után összeszedik magukat, és egy gyönyörű babával folytatják az életüket. Arra senki sem készített fel, hogy a szülés közben a nagy erőlködéstől aranyerem alakulhat ki – meséli a 33 éves Szilvi, aki úgy érzi, neki szerencséje volt, mert több kismama arról panaszkodott, hogy már a várandósság alatt aranyere lett. – Váratlanul ért a szülés után jelentkező erős fájdalom. A kisfiam világra hozatala önmagában is megterhelő volt számomra, alaposan elfáradtam. Utána úgy éreztem, mintha semmi erő nem lenne a testemben. Különösen rosszul érintett az ülés közben jelentkező folyamatos fájdalom az alfelemben, ami miatt nehezemre esett megmozdulni is.

A kórházi táskában jó, ha van aranyér elleni kúp és kenőcs

A kórházi szobatársnőim világosítottak fel, hogy a szüléskor a gáttájékra nehezedő komoly nyomás miatt alakulhatott ki az aranyerem. Az egyik kismamatársam sokat segített. Kaptam tőle gyógynövénykivonatokat és hialuronsavat is tartalmazó Proktis-M kúpot és kenőcsöt, amelyek enyhítették az aranyeres fájdalmaimat. A hialuronsavat már ismertem, a szövetek szerkezetét erősíti, így azok tónusát, tápanyagellátását és rugalmasságát egyaránt javítja. A Proktis-M termékcsalád a gyógynövényi kivonatokat micellákba „csomagolva” tartalmazza. Ennek az újszerű eljárásnak köszönhetően a Proktis-M kúp és Proktis-M Plus kenőcs micellái egyenesen a beteg sejtekhez juttatják a segítséget. Az első napok minden kismama számára lelkileg és fizikailag is nagyon megterhelőek. Érdemes felkészülni arra is, hogy a sok erőlködés kihozhatja az aranyeret. A következő szülésemhez a kórházi táskába a hálóingek, pelenkák, tisztálkodási holmik mellé a Proktis-M kúpot és a kenőcsöt is beteszem.

Patikában kapható gyógyászati segédeszközök

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Ez is érdekelhet

képcím

Hajtogatott burgonyás pogácsa recept: könnyű, levegős és puha

képcím

Így teleltesd a petúniát, hogy tavasszal is gyönyörű legyen

képcím

Harmadik negyedéves árbevételével a Xiaomi túlszárnyalta a...