Hőség kint és bent: még az orrunkat is hidratálnunk kell (x)

Startlap - Hirdetés
Az extrém időjárási körülmények egyre különlegesebb megoldásokat kívánnak, és a hőséggel, a szárazsággal és a többi káros környezeti hatással való megküzdésben sokat tanulhatunk az élővilágtól is. Mondjuk azoktól a baktériumoktól, amelyek ugyan pollenallergiától nem szenvedtek, mégis sikerült egy olyan csodamolekulát létrehozniuk, amellyel mi még az orrnyálkahártyánkat is hidratálhatjuk.

Az ectoin az egyiptomi sivatagban keletkezett, azoknak az egysejtűeknek a válaszaként, akiknek ott kell megküzdeniük az extrém hőmérséklettel, a magas sótartalommal és a kiszáradással. Ahhoz, hogy mindezt túléljék, kifejlesztették azt a molekulát, amely immár nemcsak nekik segít, hanem nekünk, embereknek is – ráadásul elég sokféleképpen.

“Vizet, vizet, mert meghalok!”

Szervezetünknek nemcsak az elfogyasztott folyadék formájában van szüksége hidratálásra, hanem sejtszinten is. Az ectoin pedig pontosan erre képes: megőrzi a sejtek működőképességét, megóvja azokat a szárazságtól és az egyéb káros hatásoktól. Ezt a tulajdonságát ismerte fel és kamatoztatta a tudomány, amely a baktériumokból célzottan, természetes úton kinyert ectoin formájában számos területen használja már ezt az anyagot. Gyakran alkalmazzák például az atópiás dermatitisz és az ekcéma miatti bőrszárazság kezelésére, ugyanis vizes védőréteggel vonja be a kezelendő felületet, megnyugtatja és védi azt a külső stresszhatásokkal szemben, illetve képes csökkenteni a gyulladást is. Ugyanezen tulajdonságánál fogva hidratálókrémekben, naptejekben is megtalálható, de a legújabb kutatások azt sugallják, hogy az ectoinnak lehet szerepe a légzőrendszeri megbetegedések, például az asztma és az allergiás rhinitis kezelésében is.

Nyári orrbajok: hőség és allergia

Ez utóbbi pedig a pollenszezon egyik legnagyobb kihívása az allergiások számára. A levegőben szálló allergének ugyanis komoly, a mindennapokat megnehezítő, zavaró orrtüneteket okoznak: irritálják az orr nyálkahártyáját, amelytől az begyullad, viszket, és állandóan köhögésre, tüsszögésre késztet bennünket. Sajnos azonban a nyár önmagában, allergia nélkül is képes megkínozni az orrunkat, ha nem figyelünk oda. Ugyanis minél extrémebb a hőség, annál nehezebb azt légkondicionálás nélkül elviselni: ma már nemcsak az irodákban, bevásárlóközpontokban, tömegközlekedési eszközökön, de az otthonokban és a saját autókban is alapfelszereléssé vált a klíma. Márpedig annak helytelen használatától szintén kellemetlen orrtüneteink lehetnek: ha nem figyelünk a párásításra, kiszáradhat az orrnyálkahártyánk, ha pedig túl hűvösre állítjuk, akár egy jó kis nyári megfázást is összeszedhetünk, tüsszögéssel, orrfolyással, orrdugulással együtt.

A Reventil orrspray ectoinnal segít

Ezeket az orrtüneteket – orrdugulást, orrfolyást, kellemetlen viszketést, tüsszögést – enyhíti a természetes eredetű Ectoin®-t tartalmazó Reventil orrspray. Az ectoin vízmegkötő képességének segítségével olyan vizes védőréteget képez a sejtek körül, amely megóvja azokat a környezet káros hatásaitól, elősegíti a sérült orrnyálkahártya regenerációját, és mérsékli annak kiszáradását. A Reventil orrspray tartósítószermentes, nem okoz hozzászokást, így akár egy hónapig is használható, és gyermekeknél is alkalmazható.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
  

Ez is érdekelhet

képcím

Így lettem „vénségemre” pollenallergiás (x)

képcím

Trükkök, amelyek segítenek a tomboló pollenallergián

képcím

Ételek, amelyeket pollenallergiásként jobb elkerülni!