Ha véded, téged is véd: így hidratálhatod a testedet kívül-belül (x)
Talán ma már nem kérdés az, hogy a szervezetünknek vízre van szüksége ahhoz, hogy optimálisan működjünk. A megfelelő folyadékfogyasztás fontosságát eleget hangoztatjuk, de arra egyelőre kevesebben figyelnek oda, hogy testük külső védelmi vonalát – a bőrüket, a nyálkahártyájukat – is hidratálják. Pedig ez nem kizárólag szépészeti feladat, még akkor sem, ha a nőket jobban érinti, mint a férfiakat.
Mire jó a bőr és a nyálkahártya?
A bőr a test külső rétegét alkotja, és fizikai akadályt képez a külső környezeti behatásokkal, káros anyagokkal szemben. Ezenkívül szabályozza a test hőmérsékletét, segítve a szervezetet a hőmérséklet-változásokhoz való alkalmazkodásban, és megakadályozza a testnedvek elvesztését. A nyálkahártya szintén egy külső réteg, amely például az orr- és szájüreget, a szemet vagy a hüvelyt borítja. Ezek a felületek fontosak a mikroorganizmusok, allergének és más káros anyagok elleni védelemben, így például a szemünkön található kötőhártya kulcsszerepet játszik a szem nedvesítésében, táplálásában, védelmében és fénytörésében. A hüvelyhámot bevonó váladék pedig biztosítja a hüvelyfal és -hám funkcionális és elsődleges védelmi feladatát, azaz a szüléshez és nemi aktushoz szükséges nagyfokú rugalmasságot és terhelhetőséget, valamint a hüvelyflóra egyensúlyának megtartásán és a hüvelyváladék mennyiségén és összetételén keresztül a kórokozók elszaporodásának és a fertőzések kialakulásának megakadályozását.
A védelmi rendszert is óvni kell
Ez a külső pajzs azonban ugyanolyan sérülékeny tud lenni, mint más szervünk. A téli hideg, szeles időjárás és a fűtés például kiszáríthatja a bőrünket, ami nemcsak kellemetlen viszketést okoz, de növelheti a fertőzések, gyulladások, allergiás reakciók, bőrkiütések, berepedések, sebek kialakulásának kockázatát. A száraz orrnyálkahártya növeli a légúti fertőzések esélyét, míg a szemszárazság fájdalommal, égő érzéssel, kipirosodott, akár begyulladt kötőhártyával jár. Ugyanígy megtörténhet az is, hogy a hüvelyhám sérül meg, szárad ki. Ennek lehetséges okai a következők:
- hormonális változások, például a menopauza, a terhesség, a szoptatás, illetve a fogamzásgátlók vagy más gyógyszerek hatására,
- mechanikai sérülés, például az intim együttlétek, a tamponhasználat, esetleg szülés vagy egyéb nőgyógyászati beavatkozás, műtét következtében,
- allergiás reakció, például az intimhigiéniai termékekre, a spermicidekre, a latex óvszerekre vagy más anyagokra,
- különböző fertőzések, például bakteriális vaginózis, Candida, herpesz vagy más kórokozók.
A hüvelyhám sérülése vagy kiszáradása több problémát is okozhat. Az égő, viszkető, kellemetlen érzés mellett jelentkezhet vérzés, gyulladás, fertőzés, és nehézzé, vagy akár lehetetlenné is válhat az intim együttlét.
Cikatridina hüvelykúp: ott hidratál, ahol nem is látszik
Ahogy a bőrünk, orrunk, szemünk egészségéről, védelméről is gondoskodunk, úgy néha ott is szükség van hidratálásra, ahol nem is látszik, mégis problémát okoz a szárazság. A hüvely nedvességének pótlásáról gondoskodik a Cikatridina hüvelykúp, amely tartós, kúraszerű használatával pótolni tudja a hüvelyhám elveszett nedvességét, és az azzal járó kellemetlen tüneteket is enyhíti. A Cikatridina olyan, az emberi szövetekben is megtalálható molekulát, hialuronsavat tartalmaz, amely saját súlyának akár az ezerszeresét is képes vízben megkötni. Emiatt kiválóan alkalmas a szövetek hidratálására és regenerálására. A hialuronsav mellett az egyéb növényi összetevőknek (teafa, körömvirág, aloe vera, ázsiai gázló) köszönhetően a Cikatridina hüvelykúp segíti az esetlegesen sérült szövetek regenerálódását és a rugalmasságuk megőrzését. Mivel hormonmentes, hormonterápia ellenjavallata esetén is biztonságosan használható a hüvelyhám nedvességgel való feltöltésére, a szöveti szerkezet erősítésére és a regenerációs folyamatok serkentésére.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!