Ez van a menopauza előtt és után (x)

Startlap - Hirdetés
Bár sokszor használják a klimax szinonimájaként, a menopauza nem egy szakasz, hanem az az időpont, amikor a menstruáció utoljára jelentkezik egy nő életében. Ám ahogy az első menzesz sem váratlanul történik a kamaszlányoknál, úgy a női termékenység sem egyik napról a másikra zárul le.

Legalább egy évnek el kell telnie az utolsó vérzés után ahhoz, hogy a menopauza időpontját visszamenőlegesen meghatározhassuk, így kizárólag ehhez nem lehet kötni a változókor kezdetét. A női termékenység amúgy sem abban az egyetlen pillanatban ér véget: előtte és utána is jelentős változások zajlanak le a nők szervezetében ugyanúgy, ahogy a pubertáskorban a nemi érés folyamata is jóval az első menzesz előtt elindul.

Premenopauza: még minden rendben (?)

A női termékenység általában a negyvenes években kezd csökkenni, és a folyamat akár már 8-10 évvel a menopauza időpontja előtt beindulhat. Ekkor még a menstruáció rendszeresen jelentkezik, ezért vannak, akik észre sem veszik, hogy valami elkezdődött. A petefészkekben azonban már csökken az ösztrogén és a progeszteron nevű hormonok termelése, amire különböző jelek utalhatnak: megváltozik a menstruációs ciklus hossza, a vérzés erőssége és időtartama, esetleg felerősödhetnek a PMS tünetei.

Perimenopauza: a hőhullámok szezonja

A menopauza előtt egy-két évvel aztán már egyértelműen észlelhetők a tipikus változókori tünetek, és akár a mindennapokat is megnehezíthetik. A ciklus szabálytalanná válik, a vérzés egyre ritkábban jelentkezik, hosszabb-rövidebb ideig akár ki is maradhat. Ebben az időszakban szenvednek a legtöbben a hőhullámoktól, amelyek mellé egyéb panaszok is társulhatnak: alvászavarok, hangulatváltozások, szexuális problémák, súlyváltozás és hüvelyszárazság.

A menopauza után minden szerv megérzi az ösztrogén hiányát

A menopauza idejére majdnem teljesen elfogy a szervezetből az ösztrogén, és a hiányából fakadó bizonyos tünetek a nőket egészen életük végéig elkísérik. Ezt nevezzük posztmenopauzának. A szervezet emiatt veszít a hidratáltságából, a bőr ráncosodik, a haj hullani kezd, gyakori a szemszárazság, illetve állandósulhat a hüvelyszárazság is. Nő a csontritkulás és a szív- és érrendszeri problémák előfordulásának kockázata.

A hormonkezelés nem mindenkinek jó

A változókori tünetek enyhítésére leggyakrabban hormonterápiát alkalmaznak. Ezzel hatékonyan mérsékelhetők a hormonhiány okozta panaszok, de a kezelést kizárólag orvosi utasításra és felügyelet mellett lehet alkalmazni, ráadásul nem is mindenkinél javasolt. Női daganatos megbetegedések (emlő- vagy petefészekrák), kemo- vagy sugárterápia esetén tilos a hormonpótlás, azoknál pedig, ahol ezek előfordulásának kockázata örökletesen magasabb, megfontolandó, ellenjavallt. Szintén kockázatos a hormonpótlás súlyos májbetegség vagy korábbi szív- és érrendszeri betegségek előfordulásakor.

Remifemin Plus: hormonmentes segítség változókorban

Életmódbeli változtatásokkal, kiegyensúlyozott étrenddel és rendszeres mozgással nagyon sokat tehetünk mi magunk is azért, hogy enyhítsük a klimax testi-lelki tüneteit. A legtöbben a hőhullámokat és hangulatingadozásokat viselik nehezen, ezek ellen pedig egyes gyógynövények is hatásosak lehetnek. A Remifemin Plus olyan gyógyszerkészítmény, amelyet ellenőrzött körülmények között termesztett gyógynövények kivonatából, szigorú követelményeknek megfelelően állítanak elő. A garantált minőségű, kombinált növényi gyógyszer a poloskavész speciális kivonatát tartalmazza, amely mérsékli a hőhullámokat és a verítékezést, az orbáncfű pedig a változókorral járó egyéb panaszok – álmatlanság, ingerlékenység, hangulatingadozások – enyhítésében segít. A Remifemin Plus adagolása a tünetek erősségétől függően rugalmasan változtatható: 2×2 vagy 2×1 is lehet a napi adagja az egyéni szükségletnek megfelelően. Mivel hormonmentes, és komolyabb mellékhatástól nem kell tartani, ezért tartósan is szedhető.

Vény nélkül kapható gyógyszer / Forrás: Phytotec Hungária Bt.

 

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ez is érdekelhet

képcím

Több mint 500 lóerős családi szabadidő-autó a Kia Ev9 Gt

képcím

8 film, amiről nem is gondolnád, hogy valós bűncselekményről...

képcím

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t