Emiatt lehet szükségünk több hónapon át a vaspótlásra (x)

Startlap - Hirdetés
A vashiány az egyik leggyakoribb tápanyaghiányos állapot, mégis sokszor észrevétlen marad. Ennek az egyik oka, hogy a szervezet vasraktárai csak lassan merülnek ki, ráadásul gyakran más okot sejtünk a jelentkező tünetek mögött. Mutatjuk, mire érdemes figyelni.

Az utóbbi évtizedek legszélsőségesebb szeptembere után nem csoda, ha azt érezzük, nincs a csúcsán az erőnlétünk vagy a motivációnk. A tűzforró nyárból pillanatok alatt lett novemberi hideg – ez még a legfittebbeket is megviseli. Ilyenkor nehéz száz százalékot teljesíteni, új ötleteket hozni.

Vashiányra utaló tünetek

Érthető, ha kimerültek vagyunk, a frontoktól fáj a fejünk, könnyen elkaphatunk különféle felső légúti fertőzéseket, és az évszakváltás fokozott hajhullással is járhat. Ugyanakkor mindezek – a kimerültség, a fejfájás, a hajhullás, a gyengült immunrendszer, a koncentrációs nehézségek – vashiányra is utalhatnak.

Ha huzamosabb ideig tapasztaljuk ezeket, érdemes orvoshoz fordulni, és laborvizsgálattal ellenőrizni a vasraktáraink állapotát.

Kimerülő vasraktárak

A vashiány hátterében négy fő ok állhat: alacsony vasbevitel (túl szigorú diéta, húsmentes étrend), fokozott vasvesztés (erős vérvesztés vagy kis mértékű, de folyamatos vérzéssel járó állapotok), megnövekedett vasigény (várandósság, szoptatás, kamasz- és kisgyermekkor, intenzív fizikai megerőltetés), illetve a vasfelszívódás zavara (a szervezetben fennálló gyulladásos állapotok, autoimmun betegségek).

Tüneteket mutató vashiánynál már nem elég a vasban gazdag étrend, a kimerült készletek feltöltéséhez vaspótló gyógyszerre lesz szükség.

A vashiány lassan alakul ki, és a kezelése is időigényes: a gyógyszeres vaspótlás sikeréhez akár 3-6 hónapon át szedni kell a gyógyszert. Ehhez érdemes olyan klinikailag igazolt hatású, biztonságos készítményt választani, amelyet a lehető legkényelmesebben be tudunk illeszteni az életvitelünkbe.

A vaspótlás nehézségei

A hónapokon át tartó vaspótlás egyik nagy nehézsége, hogy bizonyos típusú vaspótló gyógyszerek komoly életmódi megkötésekkel – például csak éhgyomorra és más gyógyszerektől elkülönítve – szedhetők. Arra is érdemes figyelni, hogy magas vastartalmú gyógyszert válasszunk, amelyet elég lehet naponta egyszer bevenni.

Maltofer rágótabletta és szirup: klinikailag igazolt hatású vaspótló gyógyszerek

A Maltofer rágótabletta és a Maltofer szirup vény nélkül elérhető gyógyszerek a biztonságos és hatásos, hosszú távú vaspótláshoz. A Maltofer rágótabletta 100 mg elemi vasat tartalmaz, és nem kell éhgyomorra szedni, sőt, étkezéssel együtt bevéve még jobban is hasznosul, és még az emésztőrendszeri mellékhatások is ritkábbak.

A Maltofer sziruppal pedig személyre szabva, napi egyszeri vagy több adagban, egyéni ízlésünkre hangolva pótolhatjuk a vasat. A vashiány megelőzésére és kezelésére alkalmas, magas vastartalmú, a vasat egyedülálló és jól hasznosuló formában tartalmazó, folyékony vaspótló gyógyszer mindössze 150 ml, de akár egy havi vaspótlásra elegendő. Saját ízlés szerint gyümölcs- vagy zöldséglébe, tejbe vagy kakaóba keverve is bevehető. Mivel a Maltofer-készítményekből csak annyi vas szívódik fel, amennyire a szervezetnek szüksége van, esetleges túladagolása sem jár veszéllyel. Sem a szirup, sem a rágótabletta nem lép reakcióba a leggyakoribb étel- és italösszetevőkkel, gyógyszerekkel. Mindkettő klinikailag igazolt hatású vaspótló gyógyszer.

Kvíz: Melyik állítás igaz a recept nélküli Maltofer készítményekről? (X)

Vény nélkül kapható, vas(III)-komplex-tartalmú gyógyszerek / Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ez is érdekelhet

képcím

A nap, amikor Karikó Katalin megkapta a Nobel-díjat

képcím

Megrohanták a magyarok az olasz lakáspiacot - Az ország nagy...

képcím

Kilőtt az olaj árfolyam az izraeli-iráni harcok miatt