Aranyér: mit tehetünk vészhelyzet esetén?
Az egyre gyakrabban előforduló betegség kialakulásához nagyban hozzájárul korunk ülő életmódja, a mozgáshiány és az egészségtelen étkezés. Ha már megtörtént a baj, és aranyeres tüneteket tapasztalunk, érdemes felkészülnünk egyes kellemetlen hétköznapi helyzetekre.
Állítsunk össze elsősegélycsomagot!
Amennyiben hajlamosak vagyunk az aranyeres panaszokra, készítsünk össze egy elsősegélycsomagként funkcionáló neszesszert! Ez lehetővé teszi, hogy gyorsan és hatásosan kezeljük az aranyér okozta váratlan tüneteket, különösen akkor, ha éppen otthonunkon kívül tartózkodunk. Az aranyér hirtelen fellépő fájdalommal, viszketéssel és egyéb kellemetlenségekkel járhat: fontos, hogy gyorsan tudjuk kezelni ezeket az azonnali enyhülés érdekében.
Ha kiismerjük a tüneteket, és előre beszerezzük a megfelelő ellenszereket, nem kell aggódnunk amiatt, hogy utazáskor vagy munka közben kell gyógyszerek után kutatnunk.
Mi legyen a csomagban?
Az elsősegélycsomag tartalmazzon gyulladáscsökkentő kenőcsöt, ami az enyhébb panaszok helyi kezelésében segít. A jól kiválasztott készítmény lohasztja a gyulladást, ezzel enyhíti a viszketést és a fájdalmat. Esténként használhatunk gyulladáscsökkentő kúpot is, ami segít a belső aranyér kezelésében.
Legyen a csomagban emellett fájdalomcsillapító tabletta is: a kellemetlen tünetek megszüntetésében segítenek a mindenki által ismert gyógyszerek.
A hosszú távú kezelésben segítségünkre lehetnek az érfalat erősítő gyógyszerek, amelyek megszilárdítják a vénák falát és javítják a vérkeringést. Amennyiben napközben lenne nagydolgunk, érdemes valamilyen kíméletes tisztítási módszerrel is készülnünk, ugyanis a visszamaradó székletben lévő baktériumok számára behatolási kapu a sérült érfal vagy nyálkahártya.
Az aranyeret okozó székrekedés elkerülésére alkalmazhatunk rosttablettákat, illetve fogyaszthatunk magas rosttartalmú ételeket. A székrekedés megelőzésében szintén segítségünkre lehetnek az érlelt tejtermékek (joghurt, kefir). Az aranyér szempontjából kritikus, a végbéltájékra nehezedő nyomást csökkentheti emellett a puha ülőpárna használata is.
Fontos az azonnali kezelés
Helyi kezeléssel az aranyér súlyosbodása megelőzhető, ami csökkenti a lehetséges komplikációk kialakulásának kockázatát. Korai kezeléssel enyhíthető a fájdalom, a viszketés és az egyéb kellemetlenségek. Gyors segítséggel tehát könnyen, egyszerűen javítható a páciens életminősége.
Ha időben megkezdjük a kezelést, általában nem szükséges drasztikus módszerekhez folyamodnunk: az enyhe panaszok otthonunkon belül, helyi kezeléssel, étkezés- és életmódbeli változtatásokkal könnyen megoldhatók. Ha azonban a tüneteket kezelés nélkül hagyjuk, azok idővel súlyosbodhatnak. Az előrehaladott aranyér tartós fájdalommal, súlyos gyulladással vagy akár vérrögképződéssel is járhat. A komplikációk kezelése műtéti úton történik, ezért nem érdemes várni a tünetek enyhítésével. Amennyiben az aranyér tüneteit észleljük, minél előbb kezdjük meg a tünetek kezelését!
HIRDETÉS
Telitalálat aranyér ellen!
Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.
Patikában kapható gyógyászati segédeszközök / Fotó: Phytotec Hungária Bt.
A KOCKÁZATOKRÓL
OLVASSA EL
A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG
KEZELŐORVOSÁT!